Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

  Dobrý večer. Mám zkušenos, ale je třeba ji ověřit i v dalších sezonách. Pěstuji brambory v čerstvě nakosené a hodně našlapané trávě bez hlíny 20 až 30 cm nad terénem. Ty potvory kousavé jsou všude mají vytvořené centrální chodby v ose našlapané trávy v úrovní původního terénu pod tou tlející trávou. Je zajímavé, že nad nima rostou krásné hlízy a jim se nahoru moc nechce. Domnívám se, ale nemusím mít pravdu, tráva se chová jako nově založený kompost - hřeje a rozkládá se. Pravděpodobně v těchto procesech je něco co jim vadí. Další úvaha - hryzec, hraboš se cítí doma po zemí , vrstva trávy se stále slehává a boří jejich chodby. Přirovanal bych to k člověku ,který se obloukem vyhne bahnitému měkkému terénu.  Dále mám na zahradě volně lovící 3 až 5 kusů koček, které zásadně neruším. Jsem si vědom, že tento příspěvek vybudí různé reakce, ale vážení pěstitelé, když dáme dohromady naše postřehy tak mi neříkejte, že něco nevymyslíme. Život mě naučil, že věci mnohdy složité a "neřešitelné" se dají velice dobře a efektivně řešit. Prosím pište i zdánlivé maličkosti, nebo i fantazmagorie . Může se stát, že pro někoho vyložený "blábol" může v jiném krají, podmínkách fungovat.  Zdeněk  

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika