Venkovní bonsaj



host - 17.222 (?)
15.4.2016 12:53

Dobrý den,

také jsem si na zahradu nechala dát venkovní bonsaj. Spolupracovala jsem s firmou Solitera Plant. A musím souhlasit. Přes léto jsem zalévala kolikrát i 5x denně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 241.35 (?), 7.5.2013 12:53, zobrazeno: 11126x

Dobrý den,

ráda bych se pustila do pěstování bonsají. Založila jsem si maličkou zahrádku ve stylu japonských zahrad a ráda bych tam měla i nějakou bonsaj. Zahrádka je celý den na přímém slunci. Můžete mi doporučit, co by bylo nejvhodnější. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.130 (?), 7.5.2013 19:20

Dobrý večer. Jakou máte půdu a zdroj vody? Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.35 (?), 10.5.2013 6:48

Myslela jsem si, že bych ji nevsadila přímo do zahrádky, ale dala do misky. A pak jen zalévala. Na zimu bych ji pak třeba přemístila domů nebo do sklepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.130 (?), 10.5.2013 21:49

Dobrý večer. Pokud budete pěstovat na vaší malé zahrádce strom co roste ve vašem okolí a dopřejete mu řádnou zalívku, výživu atd. normálně vám poroste. Aby byl jako bonsaj budete ho muset krotit stříháním. Stříhání stromků je naprosto přirozené - nahrazuje okus zvěří. Stromeček na zimu musí zůstat venku!!!  Nebojte se on nezmrzně i při - 30 podmínkou je, aby byl pod sněhem. Dále   ho musíte i vzimě zalévat, pokud nemáte dostatečnou vrstvu sněhu , který v oblevách odtává. V jarních měsících je třeba chránit kmen proti sluníčku ve dne . V noci klesnou teploty pod bod mrazu a probuzený kmen s mízou popraská - mrazové desky.  Na fotce je šumavské zimování bonsají v miskách. Nejčastější úhyn stromků u začínajících pěstitelů je přílíšná péče.   Zdeněk

Venkovní bonsaj v zimě
Venkovní bonsaj v zimě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 7.5.2013 19:31

Na slunku může být každý strom, žádný ze stromů není uzpůsoben k tomu aby rostl ve stínu. Je jedno jakou tam máte půdu, bonzaj jí potřebuje   minimum takže můžete lehce dodat takovou jakiu stromek potřebuje. Takže si pořiďte stromek jaký se vám líbí.

Akorát že opravdová bonzaj by měla mít tak málo hlíny, že je třeba ji v horku i třikrát denně zalévat. S tím bývá největší problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.222 (?), 15.4.2016 12:53

Dobrý den,

také jsem si na zahradu nechala dát venkovní bonsaj. Spolupracovala jsem s firmou Solitera Plant. A musím souhlasit. Přes léto jsem zalévala kolikrát i 5x denně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika