Jak a z čeho udělat bonsaje



Janička - (6) - 56.254 (?) 
24.7.2010 18:48, zobrazeno: 25167x

Všem dobrý den . Jak se dá a z čeho nejlépe udělat bonsaje? Jaký je na to postup? Díky všem za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 58.225 (?), 27.7.2010 21:00

Tak pro úplného začátečníka je dobré najít někoho, kdo už o tom něco ví. Pokud se nenajde nikdo poblíž, existují u nás docela dobré knížky a z nich se dá také ledasco pochytit.Nelze se spoléhat na televizi, protože někdy je úroveň pořadů o bonsajích nebetyčná a hlavně je to moc rychlé k pochopení pro začátečníka.V každém případě to chce trpělivost, je to činnost na celý život.    pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.45 (?), 27.7.2010 21:16

Literatury k tomu je k dispozici mnoho, žádný zaručený návod nedovedu na dvou řádkách podat. Nejlepší je asi pro začátečníka vydat se s lopatkou a motyčkou na železniční násep nebo do opuštěného lomu a nasbírat tam náletové dřeviny, které se bonsajemi staly jaksi samy od sebe, a s těmi to zkoušet a zkoušet až do omrzení .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.82 (?), 11.9.2010 5:29

Tak na železniční násep bych zrovna nechodil, protože v lepším případě vás může někdo vidět a myslet si, že připravujete sabotáž, v horším případě přejet vlak. Klofat to někde v skalách taky nemá smysl, lepší je zamířit do lesa a najít nálet, který je léta okusován srnkami, zdatnými to bonsajnicemi. Vykopat bez poškození drobných kořínků, hlavní kořen odstřihnout (aby se to pak vešlo do misky) a dát prokořenit do třeba přepravky od ovoce. Po dvou letech, až zesílí ty původně drobné kořínky, přesadit do misky a teprve po dobrým zakořenění v misce začít tvarovat. Cokoliv s tim stromkem děláte, je pro něj velkej šok, takže nikam nespěchat. Počítejte s tím, že po několika letech budete mít jen malý zlomek původního počtu stromků, spousta toho padne za vlast, tak je třeba začít ve velkým. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 16.12.2010 22:52

Pěstování sromků v miskách /bon -saj/ je krásný koníček. Do stromků, které máte vnášíte kus přírody v malém a dobrou energii. Ta dobrá energie působí na vás i na vaše okolí a nesmírně vás bude obohacovat v tom dobrém slova smyslu. No, až si začnete se stromy povídat a bez úrazu přečkají 3 - 5 zim tak jste to vzal za ten dobrý konec. Choďte do přírody a koukejte, kochejte se, čerpejte do dušičky - vše se bude hodit při tvorbě stromků v misce, ale i jindy. Zalévejte i v zimě, aby vám to neuschlo.  Cesta je trnitá ,ale výsledek je super. Mnoho zdaru liberdazdenek@seznam.cz


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 16.12.2010 23:56

Ty jsou pěkný, to je Váš "výrobek"? Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 17.12.2010 17:18

Ano i ta žulová kaménnka. Při klekpání letopočtu jsem omylem přehodil čísla. Byla doba kdy mě tento "kůň" pohltil. Měl jsem asi 100 stromů.  Na jaře mi na stromky spadla lavina a bylo hotovo. Nyní si držím těch 30 kusů a nějaké jen tak bokem na zkoušku. Pustil jsem se do výroby misek pro bonsaje, ale i pro sklaničky. Až bude jaro tak to nafotím. Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.242 (?), 18.12.2010 0:03

Zase kus šikovnýho chlapa, máte můj obdiv. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 17.12.2010 6:35

Velmi dobrý zdroj kandidátů na bosai je obora, kde je zvýšená koncentrace vysoké zvěře. Před lety jsem takto přišel k několika habrům, tvarovat se dá ale i jasan nebo hloh (tedy vlastně plevele), dobře vypadají i jehličnany, které nemusíte nikde honit, prostě vezmete sazenice od zahradníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika