Žloutnutí mladých listů muškátů



host - 159.50 (?) 
14.4.2014 12:54, zobrazeno: 23928x

Dobrý den,

prosím mohl by mi někdo poradit? nasadila jsem malé muškáty do truhlíků s novou - koupenou- zeminou, dala do skleníku - nevytápěného. rostlinky mají nové listy, ale ty jsou naprosto světle žluté, žloutnou i ty původní malé, ale velké zůstávají zelené - alespoň zatím. je to koupenou zeminou nebo něčím jiným, ochladilo se, ale až teď. děkuji jitka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.29 (?), 14.4.2014 14:25

Může to být jak chladem (obvykle jsou předpěstovány ve sklenících), tak zeminou. Po vlastních zkušenostech se spíš přikláním k té zemině, "substrát na muškáty" jsem koupila jen jednou a musela jsem je přesadit do jiného. Nejlepší je "zahradnický substrát B" nebo "zahradnický kompost".  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.50 (?), 14.4.2014 14:55

Děkuji, muškáty jsem měla svoje. zeminu pro muškáty jsem letos koupila na základě loňských zkukšeností - zbyla mi trocha a už jsem neměla vlastní namíchanou, tak jsem surfky nasadila do toho zbytku a tak krásné jsem ještěnikdy neměla. asi muškátová zemina není pro muškáty... ještě jednou děkuji. jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.30 (?), 14.4.2014 15:35

Nechala jsem si poradit a letos jsem vysadila muškáty a gazánie do zahradnickýho substrátu a je to super. Dokonce mi v něm dobře a rychle zakořenily řízky z muškátů na doplnění v truhlíku. Substrát na pelargonie je moc lehký, takže brzy vyschne. Taky mám zkušenost se světle zelenými listy na nově vysazených sazeničkách. Myslím si, že je to přelitím a zimou, Rozinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.15 (?), 21.8.2014 17:18

Dobrý den já mám to samé s muškáty letos jsem je také vysadila do truhlíků mladé a taky mi žloutnou listy koupila jsem zeminu na muškáty a problém trvá nadále poradí mi někdo co stím děkuji Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika