Surfinie - kdy lze ještě zaštípnout



peky - (34) - 173.12 (?)
11.6.2015 22:37
Já mám hnojící den v neděli :- Tak ať se daří!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Lucie z Vítání - (25) - 60.132 (?), 11.6.2015 20:09

Tak jsem jim ty dlouhé řídké šlahouny ostříhala a dosypala ještě jednou hlínu do všech truhlíků, aby to bylo naplněné ty 2 cm pod okrajem.. Přidávám fotku jak to vypadá teď.. Tak doufám, že dorostou do mých představ :) 





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
peky - (34) - 173.12 (?), 11.6.2015 21:09

Super.Nebojte, teď obrazí a budou ještě krásnější a bohatší :-)

Já ještě obírám odkvetlé květy, prostě je uštípnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lucie z Vítání - (25) - 60.132 (?), 11.6.2015 21:42

Jo jo, odkvetlé květy taky obírám.. Od zítřka je začnu hnojit každý pátek a jakmile proběhne nějaká viditelná změna, tak sem loupnu fotku.. Tak na mě myslete a držte palce :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
peky - (34) - 173.12 (?), 11.6.2015 22:37
Já mám hnojící den v neděli :- Tak ať se daří!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 11.6.2015 6:51

Výživa-tekutá, tyčinky, složení substrátu, vodní režim-zálivka, množství rostlin na plochu a kubatura květníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lucie z Vítání - (25) - 60.132 (?), 11.6.2015 9:29

Hnojivo tekuté přímo pro petunie a surfinie od značky Agro, substrát pro pelargonie a jiné balkonové květiny. Zalévám je tak, aby nepřeschly, ale ani aby nebyly přemokřené. Jak často, to vám neřeknu, je to podle počasí. Sazeničky jsou v 60 cm truhlících po třech kouskách. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.133 (?), 11.6.2015 13:52

Snesly by i častější přihnojení. Možná jste začali substrát hnojit o něco dříve (podle typu má zásobu živin na tři, šest týdnů). List mají trochu světlejší barvu, než by mohly mít. Pořád musí bujně přirůstat, jinak zababčí a těžko to rozcházejí. Vyhovuje vyšší vzdušná vlhkost. Zašípnout je opravdu někdy v tom dubnu, pokud si je děláte, tak zhruba v době, kdy mají šest listů sesadit je na tři. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lucie z Vítání - (25) - 60.132 (?), 11.6.2015 14:34

Je to přesně jak píšete... živiny jsou v tomto substrátu tak na 6 týdnů a já opravdu začala hnojit o maličko dříve.. všimla jsem si toho totiž až pozdě :/ V návodu hnojiva je psáno, že se mají hnojit každých 14 dní, jedno víčko na 2 litry vody.. sešla jsem se tady s radama, že někdo hnojí surfinky každých 5 dní, někdo zas, že dává dvojitou dávku hnojiva. Že jsou surfinie co se týče živin nenažrané a podle návodu výrobce se nedá řídit. A sestříhat je teď v červnu?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.133 (?), 11.6.2015 14:58

Když koukám na ty truhlíky na posledním snímku - to je samozavlažovací typ? Jinak si nedovedu vysvětlit, jak můžete vědět, že jsou tak akorát zalité. Jestli nemá truhlík odtok, rostlinám už možná teď chybí vzduch v půdě, odspodu bude substrát kysnout, Osobně zalévám u truhlíku s otvory naspodu tak dvakrát, třikrát, podle toho, jestli se pod ním v misce objeví voda - vždycky chvíli počkám. No a substrátu bych dal (dávám) mnohem více, cca 2 cm pod okraj. Zvýší se tím objem půdy pro kořeny, celý objem se pomaleji a poněkud platičtěji ohřívá a vychlazuje, kořeny tolik nárazovým ohřátím netrpí.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Lucie z Vítání - (25) - 60.132 (?), 11.6.2015 15:54

Nejsou samozavlažovací, ale udělala jsem na dně drenáž ze štěrku překrytého netkanou folií a na to pak hlína, sazenice, hlína. Ta hlína si dost sedla, to máte pravdu, taky jsem si toho všimla. Dneska jsem jí u všech truhlíků dosypávala. A jestli jsou zalité tak akorát, to jen odhaduji podle oka. A když si nejsem jistá, tak do hlíny píchnu prstem.. Myslíte, že by bylo dobré tam ty díry ještě dodatečně udělat a dát pod ně odtokové misky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika