Plnokvěté surfinie - kolik do truhlíku?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 88.30 (?) 
16.5.2008 13:57, zobrazeno: 94060x

Dobrý den, kolik mám dát do truhlíku dlouhého 60 cm plnokvětých surfinií. V zahradnictví, kde jsem je koupila, mi říkali, že 2 stačí, ale když jsem je zasadila, přijdou mi tam jako dvě chudinky. Samozřejmě ještě nejsou rozrostlé, na to si musím ještě aspoň měsíc počkat, ale stejně... Neměly by tam být aspoň tři. Raději se ale ptám, aby se vzájemně neutlačovaly. Děkuji!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 71.8 (?), 16.5.2008 20:04

Já osobně bych tam dala tři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 16.5.2008 21:35

Do truhlíku dlouhého 60 cm dávám čtyři.  Záleží na tom, jak chcete mít ten truhlík  "bohatý".  To, že by se utlačovaly myslím nehrozí. Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.83 (?), 12.6.2008 14:35

Ja mám v 60cm truhlíku tri a v 50cm dve. Zo začiatku som ich pravidelne zaštikávala anenechávala ísť na kvet. Teraz sú nádherné, husté a robia mi zatiaľ iba 35cm previsy. Takže tri určite postačia, ale ich treba zaštikávať a nenechať iba dlhé pahýle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.6 (?), 20.3.2015 19:20

laugh ahoj ja davam do 60cm ctyri pak mate krasne hrozny barevnych kvetin hnojim slepicincema kvety jsou nadherne alca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.226 (?), 12.6.2008 23:24

Nedejte na to, že momentálně máte v truhlíku dvě chudinky. Informace podaná v zahradnictví byla správná, jelikož na jednu sazenici surfinie by se mělo počítat s 3 litry substrátu. To co je nad truhlíkem se utlačovat nebude, máte-li truhlíky např. v 1.patře, pak do přízemí mají místa dost. Utlačovat se však bude kořenový systém, který je u těchto květin velmi bohatý, a tak sazenice budou časem strádat. Tři je ještě rozumné maximum. A nejlépe je, poučit se vlastní zkušeností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.4 (?), 16.6.2008 20:53

Souhlasím s poslední zprávou, pěstuju je už několik let, vždycky pouze dvě v truhlíku 60cm dlouhém. Každoročně jsou úžasné, hnojím při každém zalití a obratem jsou truhlíky plné. Hodně zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.246 (?), 18.7.2008 0:20
Zdravím i já udělala chybu a dala do truhlíku 80cm 6 rostlin a jak se rozrůstaly byly košaté ale neměly dost místa.Tak jsem ubírala až mi tam zůstaly 3 a i ty tam uděly a stále dělají krásnou a bohatou parádu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Škůrek Miroslav - (30) - 40.193 (?), 5.8.2008 10:16

Možná máte pravdu, ale žena radši nešetří a dává do samozavlažovače 4ks.Do 60cm truhlíku 2 kousky?Myslím,že je lepší přikoupit za 70 kaček o dva kousky víc,je to přeci na delší období a proto bych nešetřil.Je pravda, že stráví nad vylamováním starých květů spoustu času, ale  mě i kolemjdoucím se to moc líbí.Jinak,jak píšete-hnojení, stříkání na mšice, voda a nepřímé slunce, to je to, co potřebují.

Surfinie v truhlíku
Surfinie v truhlíku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.101 (?), 7.8.2008 12:32

Musím Vám a hlavně Vaší ženě pochválit ty surfinie, jsou fakt nádherné, s tím odštipováním máte pravdu, také každý den běhám s kýblem a odštipuju, je s tím dost práce, ale stojí to za to, taky se mi tu lidi zastavují a obdivují, ale už je nemám tak krásné jako vy, daly jim dost zabrat větry, mšice a teď dokonce na ně přišlo padlí, takže pořád něčím postřikuju.Jinak v 60 cm truhlíku mám 3 rostlinky, mám je v samozavlažováku a myslím, že ty 3 bohatě stačí.Přeji všem krásný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika