Petunie - jak docílit pěkného růstu a bohatost květů?



berd.a - (34) - 255.56 (?)
14.1.2014 9:59

Já vysévám surfinie v polovině února, ale semena z vlastních sazenic.Loni jsem si koupila drahá semena v obchodě a nevyklíčilo ani jedno a moje vlastní vyklíčily všechny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 14.14 (?), 9.5.2012 9:56

Děkuji za reakci Raduško, minulý rok jsem si koupila rostlinky a odkvetlé květy odštipovala, byly krásné do podzimu. Letos je pěstuji ze semínka a potřebovala jsem vědět co dál, když se přesadí do kelímků před vysazením do truhlíku. Tak je jdu zaštípnout :)

Jinak už ale ze semínka pěstovat nebudu, koupila jsem pytlík za 4 Eura, bylo jich tam asi 18, vzešlo 5 a nyní jsem v obchodě viděla 10 rostlinek za 4,50 :D

Štěpánka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 102.39 (?), 24.5.2014 22:43

Dobrý den,

já si také pěstuji ze semínek, ale z předchozích rostlin co jsem měla, nebo co kde najdu :-) třeba v restauraci na letní zahrádce si uzobnu pár semenáčků.Vždy koukám v jaké kondici je původní rostlina.Na domácí rostlince si vyhlídnu pěkné dva květy, označím barevnou bavlnkou a čekám až semenáček dozraje a zhnědne.než praskne, uštípnu ho a dám do misky dozrát.Semínka pak vysypu, označím sáček co je to za barvu a uložím na suché místo.není nad tu radost, když si člvěk vypěstuje sám. vloni jsem měla megakvěty petunie vlnité a moc hezké p.plnokvěté...

petunie zvlněná
petunie zvlněná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
narcisky - (33) - 63.251 (?), 26.7.2013 11:59

zdravím tak jsem šla počíst rady pořád se snažím ale vždy kolem července srpna mě petunky zajdou tak nejak podobne jako dal tady pán ten obrázek a letos ještě ani nestihly pěkne převisy a už nektere truhlíky šly na kompost ještě 5 truhlíku mam ale taky odcházejí dávám jim 14 dní asi to bude plísen ale jak ji nemít když truhlík je samozavložavací a odjedu na 3 dny truhlík naplním no příští rok se pokusím zase a koupím postřik na plísen a budu zalévat mene snad nějaké vyschnutí vydrží, surfinie jsem take měla a byly nádherné ale nevydržely do září v půlce července byly pryč a muškaty je nouzovka ty nemám moc rada ale ted jsem jden koupila takovy ten krajkový pěkný kvet tak vyzkouším tak zdar všem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.73 (?), 12.1.2014 10:07

Tchýně mi tvrdila, že petunie a surfinie se doma nedají ze semen vypěstovat, že se sazenice musí kupovat. Tak už je dva roky vysévám a sám si je pěstuji. Začnu si je pěstovat podle barev ne jako směsku. Loni nám petunie doma vypěstované v truhlících vydržely až do října a nahradily v září kupované surfinie. Letos začnu sít i surfinie, tak uvidím, jestli budu úspěšný, jako u petunií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.30 (?), 14.1.2014 9:02

Taky jsem zkusila pěstovat petúnie a surfinie ze semene. Petunie neměly barvy původní sazenice a růstly nahoru. Loni jsem zkusila semínka surfinií a k mému překvapení jsem měla všechny původní barvy zakoupených sazenic. Jelikož jsem je vysela pozdě, kvetly mi až do listopadu. Teď je mám ve sklepě u okna a uvidím jestli se mi podaří z nich namnožit řízkováním nějakou sazeničku, což je druhý způsob pěstování. Poraďte mi, zda můžu vysít semena už v únoru jako se pěstují lobelky nebo voděnky pro dlouhou dobu klíčivosti. Ven se surfínky vlastně dávájí až po zmrzlých mužích. Přikládám foto loňské semínkové směsky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
berd.a - (34) - 255.56 (?), 14.1.2014 9:59

Já vysévám surfinie v polovině února, ale semena z vlastních sazenic.Loni jsem si koupila drahá semena v obchodě a nevyklíčilo ani jedno a moje vlastní vyklíčily všechny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.30 (?), 14.1.2014 13:35

Já jsem měla taky vlastní semena. S kupovanými semeny květin mám špatnou zkušenost. Než semínka vyklíčí tak to trvá i měsíc? Za jak dlouho je přesazujete do kelímků?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
berd.a - (34) - 255.56 (?), 14.1.2014 14:47

Do květináčků je přepichuji asi po měsíci záleží jak rychle rostou.Přidávám loňské surfinie.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.30 (?), 14.1.2014 16:29

Tak to smekámyes, hlavně ta černá. Mám příhodu z výstavy, kde paní prodávala jako novinku tuto černou surfinku a zákazníci byli tak třelí, že jí to vylupovali z naaranžovaných truhlíků když už neměla na prodej. Co není pod proudem, vše berem, prostě těm lidem chybí slušnost.

Tak to letos vyzkouším dříve nasadit podle vaší rady ale když nemám skleník tak toho místa na parapetách moc nemám pro všechny kytky. Do truhlíku dáváte keramzit nebo něco jiného? Stalo se mi, že kupované sazenice po dvou měsících začaly hodně obsychat a taky jsem vypozorovala, že nechtějí moc vody, protože mi pak začaly listy měnit barvu na světlezelenou a uvadat. Lepší je samozavlažovák tam se jim daří lépe. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 102.39 (?), 24.5.2014 22:55

Mám tu samou zkušennost, nejlépe mi jdou z vlastnoručně sklizených semínek, třebaže je to rostlinaod sousedky, původem z obchodu, ale s kupovanými semínky mám špatné zkušennosti. dlouho klíčí, pomalu rostou a jsou jaksi zdechlejší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika