Muškáty ze semínek



Stránky: 1,  2,  3   
host - 101.248 (?) 
17.1.2011 13:35, zobrazeno: 26966x

Dobrý den,

 

ráda bych se zeptala na pěstování muškátů ze semínek. Ta už mi vyklíčila, mají asi 2-3 cm a první pár listů. Chtěla bych se zeptat, kdy se má začít se zaštipováním, aby se rozvětvily a byly pěkné? Nemám s tím zkušenost, budu ráda za každou radu.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 30.1.2011 9:38

Muškáty se mají přepíchat v době kdy se objeví první pravé lístky, zaštipování nevím ale řešil bych to asi nejdříve v době kdy jdou muškáty ven na sluníčko. Vysel jsem tři druhy a klíčivost u dvou "drahých" byla stoprocentní, u levné odrůdy 30%.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pokorna25 - (2) - 10.23 (?), 30.1.2011 21:04

Dobrý večer,

zrovna včera, 3 týdny po výsevu jsem si muškáty přesadila už do květináčků po jednom. Mají už většinou všechny po třech lístečkách. Mám také koupené petunie, typ surfinie, převislé, ty jsou tedy zatím miniaturní, ale už mají také první pár pravých lístečků a třetí už je také viditelný, takže jsem je přesadila také a budu doufat, že dobře zakoření.

Muškáty mám dvoje, oboje od Sema a vyklíčila většina... Podívejte se na obrázky







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.130 (?), 12.2.2015 16:36
Dobrý den, oživuji vlákno, protože jsem si koupila semínka muškátů, zasela a čekám až vykezou první ocásky. Mám je v misce a na ní poravinovou folii, trochu propíchanou. Nevím, jestli až semenáčky vylezou mám folii hned sundat nebo ještě chvíli nechat. Mám je v obývaku, aby měli stálou teplotu nad 20 stupňů. Poradíte mi, prosím? Semena mám od p. Černého z Jaroměře. Musela jsem koupit velkobalení pro zahradníky. Je to směs odrůd F1 tak snad jich pár bude za ty prachy :D Děkuji za rady a další zkušenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 12.2.2015 20:08
Sundat nebo nesundat? Jde o to jestli nebude vadit, ze se budou vyklicene rostlinky kroutit pod folii.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 12.2.2015 20:13

Nemám moc zkučeností s výsevem muškátů i když párkrát jsem to už zkusil. A nějaké i vyrostly. Spíš se stalo, že rostliny zašly asi na přílišnou vlhkost. Vzhledem k charakteru rostliny bych fólii sundal co nejdřív po vyklíčení. Případně zalít Previcurem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.130 (?), 12.2.2015 20:35
Děkuji za názory. Místo mezi miskou a fólií je, ale právě se bojím, aby to nepopadalo. Už jsem zahlédla dva klíčky, kde bylo málo substrátu. Tak uvidíme zítra. Spíš až jich vyleze víc folii sundám. Teplo bude stejné jen vlhkost nižší. Zeleninu predpěstuji bez folie na parapetu, tak nemám zkušenosti. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 13.2.2015 6:37

Tak některé odkryjte, jiné ještě ne-a bude vlastní zkušenost-tu si nikde nekoupíte! Pěstování zdarcheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 13.2.2015 9:28

Nároky zonálek jsou stejné jako hlávkového salátu včetně nároků na přepichování/pykýrování. Plno práce za Vás udělá kvalitní výsevní substrát netrpící rozbahňováním a přesycháním.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 13.2.2015 10:07
Děkuji substrát jsem koupila také u Černého, propařila, přesela - salát sadbu nepěstuji, nemám skleník a venku se mu nedaří, slimáci a pod. Tak nevím, až vylezou, odkryju a budu doufat... Děkuji za rady!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika