Million bells - uschlé květy - padlí?



host - 112.131 (?)
27.6.2019 20:44

Zdravím, příčin by mohlo být více. Surfinie jsou citlivé na zásadité substráty s vyšším obsahem vápníku a náročné na příjem železa. Při použití nevhodného substrátu může vápník blokovat příjem železa, kterého surfinie chtějí hodně. Při jeho nedostatku se většinou začne projevovat chloróza na mladých listech, nové výhony jsou světle zelené nebo žloutnou a nemají přírůstky, na kterých by se vytvářely nové květy. Řešením by mohlo být přihnojení železem (nebo přímo hnojivem pro petúnie a surfinie, které má nižší PH a dostatek železa), popř. postřik naředěnou zelenou skalicí. POZOR: postřik neprovádějte na betonu, kameni nebo porézních materiálech! Mohou se na nich vytvořit rezavé výkvěty (odstranit se dají kyselinou šťavelovou).

Surfinie nemají v oblibě trvalé přemokření kořenového balu, samozavlažovací truhlík se doplňuje vodou až po úplném vyčerpání zásobníku a ne doplna.

Mohl to být i sluneční úžeh. Na severní stranu nesvítí, ale jižní strana je exponovaná po většinu dne. Na sluníčku se při vysokých teplotách může přehřívat i samotný substrát v truhlíku a kořeny poškodit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Miranda.Bailey.88 - (3) - 114.254 (?), 11.7.2018 12:02, zobrazeno: 3887x

Ahoj všem... Mám dotaz ohledně balkónovek Million Bells. Vždy se mi dařily, nebyl problém. Až letos - rostlinky mám na balkóně (mám pocit, že severní strana, slunné stanoviště), cca 3 rostliny na klasický samozavlažovací truhlík. Zalévám pravidelně brzo ráno, dokud je chladněji asi 1l na truhlík (druhý den mají vždy půdu nahořeesuchou,). Jednou za 10-14dní hnojím tekutým hnojivem v zálivce. Kytičky kvetly měsíc v pohodě, začaly se rozrůstat a před 14 dny konec - uschly květy a od té doby nové nevykvetly. Listy jsou zelené, jen květy rezavé a uschlé. Jde mi o to, jestli nechytly padlí. Nikdy jsem se s tímhle u balkonovek nesetkala, proto nevím, jestli je preventivně radši nepostříkat, abych jim spíše nepřitížila (je možné, že mají moc sucho? moc mokro? spalnené od sluníčka?) Děkuju za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.131 (?), 27.6.2019 20:44

Zdravím, příčin by mohlo být více. Surfinie jsou citlivé na zásadité substráty s vyšším obsahem vápníku a náročné na příjem železa. Při použití nevhodného substrátu může vápník blokovat příjem železa, kterého surfinie chtějí hodně. Při jeho nedostatku se většinou začne projevovat chloróza na mladých listech, nové výhony jsou světle zelené nebo žloutnou a nemají přírůstky, na kterých by se vytvářely nové květy. Řešením by mohlo být přihnojení železem (nebo přímo hnojivem pro petúnie a surfinie, které má nižší PH a dostatek železa), popř. postřik naředěnou zelenou skalicí. POZOR: postřik neprovádějte na betonu, kameni nebo porézních materiálech! Mohou se na nich vytvořit rezavé výkvěty (odstranit se dají kyselinou šťavelovou).

Surfinie nemají v oblibě trvalé přemokření kořenového balu, samozavlažovací truhlík se doplňuje vodou až po úplném vyčerpání zásobníku a ne doplna.

Mohl to být i sluneční úžeh. Na severní stranu nesvítí, ale jižní strana je exponovaná po většinu dne. Na sluníčku se při vysokých teplotách může přehřívat i samotný substrát v truhlíku a kořeny poškodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika