Milionbels



Stránky: 1,  2   
host - 170.20 (?) 
9.5.2015 23:38, zobrazeno: 45673x

Dobry den, objednala jsem si milionbels a zasadila jiz castecne kvetouci do samozavlazovacich truhliku.Nechala jsem je v byte cca 10 dni, jak mi prodejce poradil.V kazdem truhliku mi 2 sazenice totalne odesly-uschly a u ostatnich opadaly kvitka.Zalite byly dostatecne a ulozeny byly pod oknem, tak dostatek svetla mely.Nyni jsem uschle kvetinky vymenila za nove a truhliky mam jiz na balkone.Prodejce mi rekl, ze jsou nektere barvy nachylnejsi na denni svetlo.Jinak mi to nevysvetlil.Jeste mi poradil, abych udelala do truhliku diry, aby mohla prebytecna voda odtekat.I kdyz jsou samozavlazovaci?Budu velmi rada za vase nazory, cim by to mohlo byt, ze mi odesly a take, zda mam navrtavat samozavlazovaci truhliky, ktere maji dvojite dno? Moc dekuji a preji pekny den.Renata

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 10.5.2015 6:43
Poradil bych vymenit prodejce a truhliky nechat tak jak jsou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.85 (?), 10.5.2015 20:59
S panem Ferdou souhlasim :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.250 (?), 10.6.2016 18:26

Dovolím si nesouhlasit, opravdu je nutné do truhlíků navrtat otvory pro přebytečnou vodu. Ovšem ne u dna, ale těsně pod spodní úrovní zeminy, aby hladina vody zůstávala jen v takové výši, aby nezasahovala až do zeminy. Většina samozavlažovacích truhlíků má tento postup i v návodu na použití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.85 (?), 10.5.2015 20:57
Milion bells mám každý rok. Domu je nedavam vubec. Jelikož si je kupují už někdy v dubnu, tak dělám to, ze je ráno vyndam a večer uklizim. Ted par dni už je mám venku i v noci, ale pokud by hlasili mrazik, tak je uklidim. Maji rady dost vody, ale zase nesmí byt přemokřené. Já mám obyc truhliky, protože mi tenkrát naprselo do samozavlažovacích a kytky mi uhnily. Ale byla to moje blbost, protože jsem truhliky neuklidila a nechala na ne několik dni pršet :-( Ale co tak slychavam tak si je většinou lidi chválí. Nevím no, ale pokud do samozavlažovacího truhliku uděláte díru, tak už asi nebude samozavlažovaci ne? :-) Ještě jsem ani neslyšela, ze by se měli nechávat kyti par dni doma.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.14 (?), 15.5.2015 20:03

Presne jak rikate, milionky maji rady vodu, ale nesmi byt premokrene. A to bude asi pripad tazatelky a, bohuzel, i muj. Poradite nekdo, jak zachranit premokrenou milionku?

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.1 (?), 24.5.2015 8:26

Mě teda rostou pěkně, ale nekvetou, je to tím, že je teď málo slunce? Mají rády hodně světla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.212 (?), 29.6.2015 14:24

Dobrý den, hledám rady ohledně pěstování milion bels, mám je poprvé a 3 už mi uhynuly, zničehonic zvadly z plného růstu a kvetení, nikde jsem nenašla, zda se jedná o nějakou chorobu, zalévám normálně, tak aby byly stále vlhké (nepřesušené, nepřemokřené), připadá mi to jako fusariové nebo verticiliové vadnutí, ale nikde jsem se nedočetla, že by na to trpěly. Prý jsou nenáročné, nepřipadá mi, mám petunie, surfinie,muškáty a ty jsou normální, nehynou, pěstuji už několik let, přihnojuji železem proti chloróze i hnojivy na balkónovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.12 (?), 29.6.2015 20:27
Tak mě napadá, jestli nejsou přehnojené... Ale zase když mate zkušenosti se surfinkama a petunkama, to je to samé. To je divný nikdy se mi to nestalo. Takže já neporadim, ale jsem zvědavá co napíší ostatní :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.181 (?), 30.6.2015 9:38

stalo se mi o samé..v jednom trihlíku 3 sazenice, jdou nádherně rostou, kvetou,a zničehonic 1 začne uvadat a usychá.ostatní nic.uz se mi to stalo ve 4 truhlíkách.:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika