Lze vypěstovat afrikány ze sebraných semínek z odkvetlých květů?



host - 107.19 (?)
5.8.2019 15:15

Afrikán je nezmar... ma místě, kde jsme ho měli loni, se vysemenil, a letos vyrostl smiley

Chcete-li je mít dříve, doporučuju - jak už psala konvalinka - předpěstovat...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Vlasta11 - (6) - 103.203 (?), 5.8.2019 10:26, zobrazeno: 5081x

Dobrý den, už se prosím povedlo někomu ze semínek afrikánů (sebraných z odkvetlých květů) vypěstovat příští rok nové afrikány? Zkoušela jsem to letos, ale rostlinky vyrostly pozdě. To už dávno v obchodech afrikánky prodávali... tak nevím, jestli mám semínka sbírat a zkusit to znovu nebo si radši připlatit a koupit brzo na jaře nové afrikány do truhlíků v kůlničkách... Prosím o Vaše zkušenosti... děkuji...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 5.8.2019 11:12

Samozřejmě, jen si nejsem jistá, jestli budou vypadat stejně, jako ten původní kultivar. Dělám to tak běžně, sbírám semínka a pak je sypu všude, kde mám volná místa, aby mi je zaplnily místo plevelů, používám je i jako zelené hnojení.  Ale nepotřebuju jistý vzhled, velikost, i čas kvetení mi je vlastně jedno. Musíte dříve vysít, aby jste měla hned po zmrzlých, kdy se dávají ven už pěkné rostlinky. Jak dlouho klíčí a kdy je nutné vysít si nepamatuju, snad poradí ti, co to tak také dělají. Tak to dělá mamka, předpěstovává si je truhlíků... ve skleníku. Vyseje do bedničky ve skleníku a pak už je pikýruje buďto do větších kelímků a nebo rovnou do truhlíků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.203 (?), 5.8.2019 14:55

Děkuji moc za radu. Zkusím to nejen jako Vaše mamka, ale i jako to děláte Vy. Je to výborný nápad - místo plevelů. Prosím, a to semínka sypete na jaře, že? A kdy? Asi podle počasí... Ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.19 (?), 5.8.2019 15:15

Afrikán je nezmar... ma místě, kde jsme ho měli loni, se vysemenil, a letos vyrostl smiley

Chcete-li je mít dříve, doporučuju - jak už psala konvalinka - předpěstovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.21 (?), 5.8.2019 21:34

každý podzim semena sbírám a příští jaro vysévám naširoko do skleníku asi tak na 1m2. Je třeba načasovat, aby klíčící rostlinky nezmrzly a zároveň už byly pěkné a silné (10-15cm) po zmrzlých. Výsev obvykle 1. týden dubna. Každoročně mi jich vzejdou stovky, třetinu si nechám, zbytek rozdám. to samé s ciniemi, na fotce vzadu. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.213 (?), 5.8.2019 15:52

Pozbíráte suché květy a na jaro zasadíte.Lze je napěstovat ještě nyní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 5.8.2019 17:25

Při podzimním úklidu zahrady vytrhnu celé rostliny, oklepu zeminu z kořenů, několik kusů nad kořeny svážu k sobě, pověsím pod stříšku. Po Novém roce přes část s květy nasunu mikrot.tašky-proti ztrátám výpadem a ptactvem, uvážu tak, aby tašky nespadly, ale aby obsah luftoval. Dle potřeby vyberu semínka-pro svou i přátelskou potřebu výsevu. Cosi upadne do okolí-z takových parašutistů bývají mimořádné krasaviceheart. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.56 (?), 6.8.2019 19:43
Mně vyroste každý jiný, ale asi to je tím, že mám vždy více druhů a pak se z nich stane kříženec. Pokud chcete mít jistotu, že budou všechny stejné, kupte si originální balení. Při předpěstování dejte pozor na mrazíky. Lepší je předpěstovat si je doma. Kamarádka je seje už v březnu, ale ona má hodně světla na okně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 5.5.2020 23:30

Afrikány Bolero a Orange flame předpěstované ve skleníku, výsev přesně před měsícem. Uprostřed sazenice cinií. Trochu jsem to letos přehnal s množstvím semen. cool Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika