Kdy založit trvalkovy záhon



host - 216.54 (?) 
25.8.2014 13:01, zobrazeno: 8259x
Dobrý den, chtěla jsem se poradit. Letos nám dostaveli bazén a ja bych kolem něho chtěla založit trval kovy záhon. Je mozné ho založit ještě ted nebo to nechat na jaro. Chtěla jsem do nej zasadit i cibuloviny a ty se sadi na podzim. Dekuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 25.8.2014 13:06

Trvalky sázejte už teď, z jara pokvetou. Cibuloviny jsou jasné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.88 (?), 25.8.2014 13:15

Většinu bych sázela teď, pouze ty, co kvetou na podzim, je lépe sázet zjara (ale pokud byste teď chtěla sázet třeba floxy nebo listopadky, je potřeba jim zkrátit nadzemní část cca na polovinu, aby mohly v klidu přes zimu zakořenit).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 25.8.2014 14:10

jakýkoliv záhon je běh na delší trať - začíná se návrhem a odplevelením.

Pak se sází dřevité a polodřevité solitery, pro jejichž výsadbu je potřeba větší výsadbová jáma. Cibuloviny se dají + současně, podle termínu vhodného k sázení (ozimé, jarní, trvalé,...). Taky ocůny se sázejí jako jedny z prvních, protože potřebují sadit do větší hloubky. Nakonec se sadí půdopokryvné "drobnosti".  Bez dobrého návrhu se nevyhnete pozdějším větším korekcím, s dobrým návrhem máte šanci, že korekce budou minimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 14.9.2014 17:03

Dobrý den, jak hluboko ocúny dát?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.95 (?), 14.9.2014 19:54

Asi 15-20cm, nevím, proč je výše psáno o velké hloubce.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 14.9.2014 22:38

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 15.9.2014 9:10

Pokud se ocůny sází příliš mělko, tak květy polehávají. Prostě potřebují, aby 1/2 délky květu byla v tom tunýlku, který pro něj vytvoří listová růžice tak, jak prorostla nahoru na jaře.  Nemají rády okopávání, proto je možné/výhodné je dát do/pod půdopokryvné nízoučké trvalky (kvetoucí na jaře a pak na podzim ozdobné jen tmavým listem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 26.8.2014 9:57

Dobrý den, sázejte teď. Mám zkušenost, že když zasadíte trvalky na podzim, tak příští rok už je budete mít pěkné, pokvetou. Jenom pozor na jaře, abyste s plevelem nevytrhala třeba některé rostlinky, které ještě nevyrazily. Já si třeba takto při svém pvním trvalkovém záhonu zlikvidovala skoro všechny boubelky, protože jsem si myslela, že nepřežily zimu. Přitom vyrážejí o hodně později než jiné kytičky. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika