Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Balkónové rostliny > Insekticid Mospilan

Insekticid Mospilan

host - xxx.xxx.168.103 (?)
11.5.2020 14:27

asi máte na mysli Zavíječe zimostrázového. Zrovna na pozemku Katastrálního úřadu v Č.B. před budovou je jeden Buxus napadený tímhle škůdcem. Vypadal, že to nepřežije Walter

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nábytek Vladeko - dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma
Stránky: 1, 2, 3, 4, 5   

Insekticid Mospilan

host - xxx.xxx.224.19 (?), 13.7.2010 21:25
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den,

na pokojových okrasných rostlinách se mi bohužel rozmohli červci. Po pátrání po vhodné "zbrani" jsem objevila insekticid MOSPILAN.

Můj problém spočívá v tom, že naprosto nechápu návod k použití. Není tam vůbec uvedeno, zda se roztok zalévá nebo postřikuje, případně jak postřikuje apod. (jde o červce na listech a stoncích dracén, benjaminku a dyfembachii). Kdy se má aplikace zopakovat. Jediné, čemu porozumím je ředění, ale např. "ochraná lhůta 3 dny" je pro mne naprosto tajemný pojem.

Máte s MOSPILANEM u bytových květin někdo zkušenost, jak na to? Budu velmi vděčná.

Děkuji!

Připojit reakci   

Insekticid Mospilan

host - xxx.xxx.151.38 (?), 13.7.2010 21:40
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ohranná lhůta znamená, za jak dlouho lze po postřiku konzumovat ovoce, či zeleninu bez nebezbečí intoxikace.Není určen jenom k postřiku okrasných květin, ale i ovocných stromů, zeleniny.

Nečetl jsem návod Mospilanu, ale i tak si myslím, že je určen k postřiku, a né k zálivce(mšice, červce,a jiné).

rostislavik

Připojit reakci

Insekticid Mospilan

host - xxx.xxx.17.189 (?), 10.5.2020 7:03

Postříkal jsem buxusy Mospilanem a za 6 hodin začalo pršet. Mohu očekávat účinek nebo mám postřik opakovat?

Děkuji

Připojit reakci

Insekticid Mospilan

host - xxx.xxx.1.200 (?), 10.5.2020 8:02

6 hodin je O.K.

Připojit reakci

Insekticid Mospilan

host - xxx.xxx.17.189 (?), 11.5.2020 11:10

Moc děkuju, obaleč je už i na řadě míst v Českých Budějovicích :-( .

Připojit reakci

Insekticid Mospilan

host - xxx.xxx.168.103 (?), 11.5.2020 14:27

asi máte na mysli Zavíječe zimostrázového. Zrovna na pozemku Katastrálního úřadu v Č.B. před budovou je jeden Buxus napadený tímhle škůdcem. Vypadal, že to nepřežije Walter

Připojit reakci

Insekticid Mospilan

host - xxx.xxx.53.253 (?), 19.5.2020 9:45

Dobrý den, přestřelila jsem postřik špenátu Mospilanem (napaden mšicemi), roztok byl podstatně silnější než je uvedeno v dávkování (5g sáček v litru vody, nespotřebováno vše), bude se dát konzumovat? Děkuji... 

Připojit reakci

Insekticid Mospilan

KUKY (3886) - xxx.xxx.25.216 (?), 19.5.2020 16:35

5 g je na minimálně 20 litrů postřiku! Mospilan snad nemá ani do listových zelenin registraci. Hodit na kompost, v žádném případě nejíst ani nezkrmovat. Dodržet nějakou ochrannou lhůtu nemá smysl, protože při takhle vysokém dávkování tam budou rezidua mnoho týdnů a špenát stejně brzy vyběhne.

Připojit reakci

Insekticid Mospilan

host - xxx.xxx.90.188 (?), 13.7.2010 21:42

Normáně postřikem rostlin. Opakování apikace dle efektu. Rostliny konzumovat nebudete, stačí po postřiku vyvětrat.

Připojit reakci

Insekticid Mospilan

host - xxx.xxx.180.2 (?), 13.7.2010 21:46

Dobrý den. Naředěný postřik Mospilanu nalejte do vhodného postřikovače. Pokud takový nemáte, tak na pokojovky stačí takový ten ruční rozprašovač. Rostliny pokud možno vynést ven a normálně úplně celé postříkat. Dá se to i v koupelně ve vaně. Opakujte v pravidelných tak týdenních až desetidenních intervalech klidně 3 postřiky za sebou. Červci jsou skutečně nezmaři, ale Mospilan na ně zabírá. Ochraná lhůta je termín pro zásah třeba na ovocných, což znamená, že po této uvedené době je možné postříkané ovoce bez problému sníst. Stanislaw

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5   
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Nakládání a vakuování masa na uzení9:28
Nakládání a vakuování masa na uzení11.7.2020
Nakládání a vakuování masa na uzení9.7.2020
Uzení domácích klobás30.6.2020
Strojek na uzavírání konzerv22.6.2020
Uzení domácích klobás16.6.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020