Hydrogel?



host - 158.238 (?)
3.8.2009 8:12

Dobrý den,  hydrogel je dnes už k dostání v každém květinářsví. Cena hydrogelu se pohybuje od 15 Kč cca do 60 Kč. Jedná se o průhhledné či barevné krystalky nebo kuličky, které když zalijete vodou zvětší objem.  Hydrogel mám doma skoro v každé průhledné váze. Vypadá to moc pěkně.  Mám v něm třeba pokojový bambus. Suprově napomáhá pouštět kořeny. Vřele doporučuji!!!

Nikol

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 170.101 (?), 13.2.2020 5:15

Tak zrovna loni v červenci jsem potřeboval vyvrtat motorovým vrtákem dvě díry na betonové patky pro následné uchycení dřevěné konstrukce.
A co myslíte - 4 hodiny práce, zem suchá do hloubky 50 cm, vrták po tvrdé suché zemi se točil bez toho, aby odebral byť jeden centimetr, jako do betonu kdybych vrtal.
Vodu, kterou jsem nalil do díry, která vznikla po odvrtání travního drnu aby narušila tu neskutečně tvrdou zem, tak ta zem tu vodu nenasála ani po deseti minutách, takže prosím nevyjadřujte se prosím takto kategoricky, protože jsou místa a období, kdy je opravdu sucho a hydrogel v dnešní době má určitě své místo a opodstatnění i na našich zahradách. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.189 (?), 13.2.2020 15:14

Hydrogel Vám ale žádnou vodu navíc nedodá. Naopak někdy mají rostliny problém, aby svými kořeny vodu z hydrogelu dostaly. Přidávat hydrogel do volné půdy - už s ohledem na jeho cenu - nemá velký smysl. Něco jiného je za účelem transportu rostlin nebo do květináčů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.11 (?), 23.5.2013 7:04

Při setí mrkve aj.zeleniny semena rychleji vzejdou a pak mají pro rychlejší růstu dostatek vláhy i hnojiva, protože gel absorbuje i hnojiva:) V letošním jarním období sice prší nyní dost, ale to se nemohlo vědět, když se selo v dubnu:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 244.121 (?), 11.3.2014 18:41

terracottem však jak jsem se dočetl obsahuje jedovatý acrylamid, kdežto hydrogel má vůči této látce nulovou toleranci, stejně tak má hydrogel oproti terracottemu vyšší nasákavost a to o cca 20%, stačí si zjistit pár informací z obalů, ale chápu že každý nemá tu možnost srovnávat produkty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 13.2.2020 22:41

Nebudu tady rozebírat, zdravotní rizika pro případ, kdy acrylamid projde z trávicího traktu do krevního oběhu, protože z půdy se do žaludku nedostane. Navíc jej půdní bakterie do 5-7 let zbaví amidické skupiny, takže jako hydrogel přestane fungovat. Jestliže Teracotem je směsí odpadních sorbentů, tak čistý hydrogel pro zahradnické aplikace je z 80% čistý acrylamid. Jsou totiž sorbenty, které vodu naváží, ale nepustí ji dostatečně rychle, aby byla rostlinami využitelná v případě dosažení bodu vadnutí. Pak jsou jiné, které sice vodu pojmou a uvolňojí správně, ale svým způsobem bobtnání brání proudění půdního vzduchu (asfixie a jiné poruchy). Nakonec jsou hydrogely, které jsou příliš rychle biologicky odbouratelné (skupina vysokomolekulárních kyselin jako je kyselina Hyaluronová)...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.238 (?), 3.8.2009 8:12

Dobrý den,  hydrogel je dnes už k dostání v každém květinářsví. Cena hydrogelu se pohybuje od 15 Kč cca do 60 Kč. Jedná se o průhhledné či barevné krystalky nebo kuličky, které když zalijete vodou zvětší objem.  Hydrogel mám doma skoro v každé průhledné váze. Vypadá to moc pěkně.  Mám v něm třeba pokojový bambus. Suprově napomáhá pouštět kořeny. Vřele doporučuji!!!

Nikol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.26 (?), 11.2.2010 8:30

Vy si pletete hydrogel pro dekoraci (jsou to velké většinou barevné krystaly) s hydrogelem jako půdní kondicionér který se přidává do substrátu. Tento pomáhá rostlinkám přežít v suchých měsících a umí jim dodávat vláhu i živiny. Podle prodejce má tyto výhody: 

- zvyšuje zadržováni vody v zemi a substrátech

- redukuje zavlažování

- snižuje vymývání živin

- stará se o jistý růst stromů a dřevin

- snižuje náklady na zavlažování a hnojení

- zlepšuje kvalitu sazenic

- umožňuje růst sazenic na extrémně suchých místech

Doporučuji.   Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 11.2.2010 9:20

Dobrý den. No nijak se neplete. Je to nemlich to samé, jen jiné využití. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.26 (?), 11.2.2010 11:53

Dobrý den, nevím jesti se nepletu já, ale informace co jsem dostal v květinářsví byly jednoznačně pro dekorativní účely a ne do půdy údajně půdní kondicionér Hydrogel má i jiné chemické složení. Já jsem potřeboval právě ten který je určený pro výsadbu proto jsem napsal že se paní spletla. Jestli je to nemlich to samé nemůžu já posoudit, nejsem chemik.

Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.249 (?), 13.2.2010 20:41

Jediný rozdíl bude ve velikosti kousků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika