Hořcovy stromek



Stránky: 1,  2   
host - 216.54 (?) 
15.1.2014 21:19, zobrazeno: 12271x
Přišel mi horcovy strom, teda spis kerik. Ma tři výhony, muzu nechat ten prostřední a záštipavat ho do koruny aby z nej byl stromek, přežije to? Výhony mají cca 20 cm. Pokud ano co s nim dal? Prosadit nebo nechat. Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 15.1.2014 22:07

Nepřesazovat. Rostlina by měla být odesílána ve stavu, aby minimálně po celou dobu záruky na zdravotní stav nepotřebovala přesadit a první dva týdny i nevyžadovala přihnojení.

Osobně bych dva nadbytečné výhony odstřihnul a dal jako polodřevité řízky zakořeňovat. Jestli je střihnete nejprve v místě vhodném pro řízkování a spodek později, nebo rovnou načisto u kmínku je na Vás. Já mohu poradit jen pokud konkrétní rostlinu uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tini - (31) - 193.108 (?), 16.1.2014 7:36

Nechal bych to zatím bez střihání a rozrůst a zesílit. Pokud bude mít uspokojivé přírustky a bude se mu dařit, tak můžete postupně odstraňovat boční obrost a nechat jen jeden hlavní kmínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.54 (?), 16.1.2014 9:33
Paní mi napsala ze tento horcovy stromek ma záštipnuty hlavní výhony aby z nej byl kerik, což jsem jako začátečník nevěděla protože sice uvedla ze se jedna o ker ale na obrazku měla stromek :(. Takze ted uz z nej stromek nepůjde udelat? Pomůže kdyz vyfotim? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.1.2014 9:41

fotka je opravdu to nejlepší cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Tini - (31) - 193.108 (?), 16.1.2014 9:55

Všechno jde, ale nyní bych to nechal růst jako keř, uvidíte jak se mu bude dařit a pokud ano a přírustky budou, tak si vyberete ten nejsilnější a ten necháte táhnout a ostatní obrost budete zastřihávat a postupně odstraňovat. Ten nejsilnější bych uvazoval k zapíchnuté tyčce a v požadované výšce bych pak zapěstoval korunku, ale to až tak příští rok.

T. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.54 (?), 16.1.2014 12:44

Tak tady je drobek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.18 (?), 9.2.2014 15:41

Hořcový stromek je v podstatě plevel, snáší i hluboký řez. Pokud chcete vypěstovat stromek, tak nejlepší je koncem léta zakořenit řízek, dát přes zimu za okno do tepla, během zimy naroste dlouhý šlahoun až 2m, na jaře zasaďte do nádoby 10l avyvažte k bambusové tyčce, zaštípněte v požadované výšce a zapěstujte korunku.

Hořcový stromek
Hořcový stromek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.33 (?), 20.5.2014 22:35

Tak to mi tedy řekněte, jak to děláte, že vám tak nádherně kvete. Mně ten neřád ne a ne kvést. Nechala jsem ho růst bez řezání, skoro nekvetl, seřezala jsem ho,  výsledek taky nic moc, zakvetla jen nějaká větvička na konci. Až mi dojde trpělivost, zřejmě ho vyhodím, jako jsem to udělala už s jedním dříve. S tímhle asi čtvrtým rokem váhám, jestli ho vyhodit, nebo mu tu šanci ještě dát. Hnojím Kristalony, mám zkusit Cererit, nebo máte jinou radu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.5.2014 8:19

V anglii a skotsku nejlépe zplaněle roste (a kvete) hořcový stromek na žďářených okrajích rašelinišť. Tak jsem to zkusil napodobit : Vzal 4 díly substrátu pro muškáty 1 díl čisté baltské rašeliny a 1-2 díly směsi dřevěného popela s drceným dřevěným uhlím (cca 1:1 možná více dřevěného uhlí). Hrubé dřevěné uhlí jsem pak čisté dal i na dno květníku, jako drenáž. Pak už jen přihnojování kristalonem plod a květ (první přihnojení až 1/2 roku po přesázení, pak 1× měsíčně). Přesazuji každé 3 roky, (když začnou být letorosty příliš krátké).

Podobně pěstuji i jasmínový keř - solanum jasminoides. Je potřeba mít na paměti, že ke kvetení potřebují všechny rostliny rodu Solanum hodně draslíku (od brambor počínaje a lilkem konče).

Solanum rantonetti
Solanum rantonetti
Solanum jasminoides
Solanum jasminoides
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika