Fuksie



Stránky: 1,  2   
host 
16.8.2004 22:06, zobrazeno: 81422x
Můžete mi prosím poradit jak pěstovat fuksii? Koupila jsem si ji pěkně nakvetlou a nevím co s ní později v létě a na podzim. Můžu ji na zimu přenést z balkonu do bytu? Jak se rozmnožuje? Děkuji Mirka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 128.44 (?), 7.11.2009 19:28 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 7.11.2009 20:10

Zdravím Vás a napíši jak to dělám já.Kpupila jste si už kvetoucí tak je venku až do října-listopadu podle počasí snese i malý mrazík.Fuksie zkrátím o jednu třetinu a schovám zimuji ve chlívku u slepic.To Vy asi nemůžete tak ji zkraťte a dejte do sklepa ne do bytu tam je teplo fuksie může být i ve tmě shodí všechny listy zalévám jen trochu čím větší tma tím ménně vody. Na jaře vynesu zkrátím zase o jednu třetinu malé přesadím do nové zeminy velkým odeberu starou a přidám novou, zemina jako na muškáty.Začnu hnojit krystalonem start pak květ.Ven dávám až po zmrzlých, ale už začátkem dubna jsou v nevytápěném skleníkuu.Marie

fuksie
fuksie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.166 (?), 12.11.2009 9:19

Také zdravím. Pěstuji fuchsie již několik let a v současné době mám jeden velký problém. Listy na několika fuchsiích najednou náhle opadávají, už jsou téměř holé. Některé bez zjevné příčiny opadnou bez změny barvy nebo zaschnutí, některé jsou jakoby oschlé. Růstové vrcholy zachly. Na rostlinách nejsou patrní žádní škůdci. Jsou to mladé rostliny 1. rokem. Vše je velmi rychlé asi během 1 týdne. Myslím, že změnou prostředí to také není. Jsou již měsíc uskladněny na chodbě. Mám obavy, že nevydrží. Můžete mi někdo poradit co s tím? Jaroslava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 12.11.2009 9:43

Stalo se mi totéž, v jiněm vláknu tady jsme odhadli, že to mohlo být přelití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.166 (?), 12.11.2009 13:26

Díky. Uvažovala jsem o tom a myslím, že přelitím to není (ale člověk nikdy neví). Nestalo se to u všech najednou, naopak, jako by to chytaly jedna od druhé. Proto jsem doufala, že by někdo jiný mohl mít zkušenost s touhle záhadou. Dají se ještě zachránit? Zdá se, že některé ještě žijí, ale větvičky postupně odcházejí. Jaroslava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 12.11.2009 14:21

Mně zahynuly všechny obě. Přesně tak jak popisujete. Proto se usuzovalo na nějakou poruchu kořenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 12.11.2009 21:23

Dobrý večer, nic se neděje to je normální, že fuksie shodí listy moje jsou už taky skoro holé na jaře Vám začnou pěkně obrážet.Zkuste si ulomit kousek větvičky zhora a uvidíte, že fuksie je zelená že žije.Zdraví Marie.Nedělejte nic jen je občas zalijte ať nepřeschnou, ale nesíte přelít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.52 (?), 14.5.2010 11:47

moc hezké to tam u Vás máte :-)) Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 14.5.2010 19:38

Dobrý večer, p.Vlasto jestli je ta pochvala pro mě tak děkuji, jak jsem psala zimuji fuksie ve chlívku u slepic, nikdy mě nezmrzly a to je už pěstuji asi 15let ale letos jsem přišla o 10 rostlin, už jsem si koupila nové měla jsem je už venku, ale dnes jsem je schovala do skleníku u nás denně prší a dnes lije od rána a mají být u nás povodně jsem ze S.M.Zdravím všechny pěstitelé fuksií i jiných kytiček a ať už je konečně hezky.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika