Anglické muškáty nenasadily na květ



host - 52.174 (?)
25.5.2010 17:19

Moje zkušenost je taková, že starší anglické muškáty špatně a málo kvetou, každým rokem si proto koncem léta dělám nové sazeničky. Což už vám letos asi nepomůže, ale zkuste to pro příští rok.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Lenka H. - (2) - 75.116 (?), 25.5.2010 13:08, zobrazeno: 8057x

Dobrý den, anglické muškáty mi rostou jak splašené, ale vůbec nenasadily na květ. Jsou asi 3 roky staré, přezimovala jsem je na chodbě u okna, začátkem března ostříhala a přesadila do samozavlažovacích truhlíků. Pak začala jednou za 14 dní přihnojovat. Od začátku dubna jsem je přes den venčila a už asi měsíc je mám venku na stálo (jsme v 6. patře, přízemní mrazíky nehrozí). Jsou obrovské, ale nekvetou. Může být chyba v přezimování? Bydlím v paneláku, kde se chladná světlá místnost nenachází (na chodbě je relativně teplo). Nebo je na vině nekvalitní hnojivo? Minulý rok jsem se o ně z důvodu stěhování moc nestarala, mohlo to mít vliv? Jsem samouk (a teprve krátce), prosím poraďte, co dělám špatně a zda je možné situaci ještě nějak zachránit. Děkuji.

Ještě dodám, že někde jsem četla, že pro nasazení poupat je dobré nechat muškáty trochu proschnout, tak jsem je nechala týden úplně na suchu, výsledkem byly bohužel pouze zažloutlé spodní listy.

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 25.5.2010 16:05

Kupte si hnojivo na květ. /muškáty -květ / a uvidíte jak pokvetou já ho přidávám 2x týdně a mám to vyzkoušené, někdo přidává při každé zálivce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.174 (?), 25.5.2010 17:19

Moje zkušenost je taková, že starší anglické muškáty špatně a málo kvetou, každým rokem si proto koncem léta dělám nové sazeničky. Což už vám letos asi nepomůže, ale zkuste to pro příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 25.5.2010 17:31

Nejbohatěji kvetou anglické muškáty ve druhém a třetím roce, proto držíme nejdéle pětileté rostliny, starší nikoli. Vyjímku tvoří stromkové muškáty, jejich koruny kvetou bohatě.Určitě ale přihnojte na květ.
--------------------------------------------------------------------------------

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lenka H. - (2) - 75.116 (?), 26.5.2010 10:59

Děkuji za rady, zařídím se podle nich, snad se ještě nějakého květu dočkám :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika