Alocasia macrorrhiza



- ()
0.0. 0:
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191), 1.8.2007 15:05, zobrazeno: 36085x
Dobry den, mate nekdo zkusenost s pestovanim teto rostliny? Dekuji Sterba
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.244 (?), 1.8.2007 18:28
Koupila jsem si Alocasii v kvetinarstvi letos na jare, mela jsem ji do cervna na jiznim okne, zalevala jsem ji 2x tydne, ted jsem ji letnila na severovychodni casti dvora, dari se ji vyborne.. v zime ji budu zase mit na okne na jizni strane..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191), 2.8.2007 13:39
Diky za odpoved! Kdyz jsem si ji privezl z Nemecka asi pred 14ti dny, tak jsem ji dal na balkon, ale asi za tyden sla do mistnosti, protoze jsem mel strach z prukeho slunce. Co jsem videl fotky, jak roste ve volne prirode, tak ty vlhke, polostinne tropy tady nedocilime :)!, ale snad nezajde. Puvodne mela jen jeden list, ale behem tydne z male spicky vyrostl druhy, jak je videt na fotce. Kvuli foceni jsem ji postavil na balkon, ale uz je zpet:).
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 4.9.2007 16:33
Tak prikladam dalsi fotku - roste to jako blazen - posl. list je jiz dlouhy 66 cm
Alocasia macrorrhiza
Alocasia macrorrhiza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.175 (?), 14.9.2008 16:50

Mam take tuto alocasii už několik let dostala jsem ji v Chorvatsku od naši domaci na dovolené, tam ji nazyvali, Adam,pak jsme pochopili proč tam je totiž měli velike a měly plody podobne panskemu přirozeneni to jen pro zajimavost..M e    alocasii se daři dobře, v letě ji mám na zahradě v zimě v ložnici kde mam teplotu nižši než jinde v bytě. Na jaře mi poprve kvetla ,ale plodu jsem se v našich podminkách      nedočkala Šarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 13.11.2008 9:09
S tim kvetem to je zajimave, jsem zvedav, jestli se dockam:). Ted ji mam na svetle chodbe asi pri 15 stup., kde si v klidu precka zimu. Zdravi Vas Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 22.115 (?), 17.3.2009 20:38

Mám tuto Alocasii, které se také říká Adam již více jak deset let.Dostal jsem jí od rodičů, kteří ji dostali snad před dvaceti lety a dali mi odnož.Už mnohokrát měla květ(jednou dokonce i dva najednou).Květ není nějak moc excelentní, ale především jsem zjistil, že květinu neuvěřitelně oslabuje.Měl jsem jednu, která už měla listy až ke stropu a šla do květu... a zašla.Od té doby, když jde na květ, tak ho hned zpočátku zaštípnu a květinám se daří parádně.Mají rádi rosení.Při změně počasí tak zvaně pláčou-z listů jim stékají kapky.Jinak nádherná dekorační květina, která neustále obrací své listy za sluncem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 7.6.2009 9:06
Musim se zase pochlubit, jak mi Alokazie "jede" :). Listy 70 cm! Za chvili me z pokoje vytlaci:).
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.106 (?), 17.6.2009 19:15

Pěkný den, kdo byste poradil, jak se k Alocasii m. dostat? Pan Petr ji zakoupil v Německu, u nás na ni narazit v obchodě je asi umění. Děkuji, také Petr:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 31.10.2009 11:01
Petre, ja ji tam nekoupil, ale dostal od pribuznych, oni jsou v teplem JZ koutu, kde vse roste jako blazen:). Co jsem videl, tak u stare rostliny od paty odlomi prirustek a asi daji do vody, to se jich musim zeptat, az tam zas pojedu. Prikladam fotky z jejich terasy. Sterba
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika