Zastřešené venkovní vaření - základová deska nebo jiné řešení



DIOS - (1) - 254.252 (?) 
14.1.2017 18:03, zobrazeno: 4415x

Dobrý den,
Mám v plánu vybudovat menší pergolu (zastřešené venkovní vaření s posezením) pro kterou mám vyčleněný prostor 5 x 3 m. Nemám možnost stavět na volné ploše a mým počátečním problémem je samotný prostor, kde jsou ponechány základy od bývalé malé stavbičky (zděný domeček na nářadí). Tyto základy v podstatě nesmím odstranit, ale musím najít řešení jak je zastavit. Nabízí se mi možnosti:
1. Na celou plochu 5 x 3 m postavit základovou betonovou desku s tloušťkou cca 10 – 15 cm s armaturou. Toto řešení mi připadá jako trvalejší zásah pro případnou likvidaci pergoly v budoucnu.
2. Vykopat základy pro tzv. venkovní vaření a zídky do zámrzné hloubky, do kterých bych udělal základy ze ztraceného bednění,  na kterých bych dále budoval nadzemní část podstavce pro pícku, krb, ohniště, zídky a tak...  Zbytek zelené plochy vykopat do hloubky cca 30 cm pod úrovní zbylých základů, vysypat štěrkem různé frakce, zhutnit tak aby štěrk byl zároveň se základy. Na finální frakci pod zámkovou dlažbou cca 4 cm bych pak položil zámkovou dlažbu. V tomto případě však si neumím představit, zdali ta zámková dlažba mi nebude pracovat (sedat) různě na ploše, kde jsou základy a na ostatní ploše (nyní zelená barva).

Můžete mi prosím poradit?

DIOS

Nákres
Nákres
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika