Zastínění pergoly



host - 232.98 (?) 
13.6.2007 21:55, zobrazeno: 44531x

Dobrý den, potřeboval bych poradit se zastíněním v pergole. Z jihozápadní strany mám pergolu dost otevřenou, je tam jen mřížka a vchod. Chtěl bych mřížku (popřípadě i vchod) nějak zastínit, nebo ochránit proti větru popřípadě bočnímu dešti. Nevím, co tam dát - nějakou odolnou žaluzii (výhoda nastavení lamel, propouštění světla dle potřeby), rohož, ...  Docela se mi líbí bambusové žaluzie - ale jsou i pro exteriér, vydrží déšť. Uvítám Vaše rady. děkuji.

Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 162.128 (?), 14.6.2007 8:36

my jsme na pergolu dali nahoru jako strop bambusovou rohoz ze zahradnictvi, a do sten jsme koupili uplne nejobycejnejsi bambusove zaluzie v IKEA (stoji cca 200-300 Kc za kus 140 cm sirka, 160 cm delka) .

Zastineni je perfektni, konecne se da na terase sedet (drive to byla vyhen). Zaluzie se daji vyrolovat nahoru a v pripade ze hrozi dest je sundavame - jsou povesene za hacky na dvou hrebiccich, takze odstrojeni pergoly je otazka asi tri minut.

pred destem vas to neochrani, ale pro nas bylo hlavnim cilem vytvorit stin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.118 (?), 11.8.2007 16:28
Mám podobný problém, ale potřebuji i zastínění proti dešti (pod pergolou máme nábytek a stranou nám na něj prší), chtěla bych použít nějaký závěs, dostatečně pevný a odolný, a pověsit ho mezi dvě garnyže (nahoře a dole) aby se dal v případě potřeby posouvat. Nevíte kde bych mohla koupit vhodnou látku, nebo hotový závěs?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.67 (?), 6.9.2007 13:29
Dobrý den, my máme dutinkový polykarbonát, dělá se v různých barvách a šířkách, na ochranu proti dešti stačí ten i tenký. Zevnitř můžete dát bambusovou rohož, která vám tak vydrží víc, než na přímém dešti. Navíc se nám po ní pne přísavník.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 7.2.2008 21:28
Co tam dát popínavku, třeba víno? Až to vyroste, můžete uzobávat..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Veselka - (13) - 181.72 (?), 29.9.2009 10:51

Myslela jsem, že jde také o zastínění rostlinou či keřem...

Osobně mohu doporučit vistárii, máme ji prorostlou na a kolem altánu, poskytuje příjemný stín a zároveň už ani neproprší do altánu. V případě potřeby se dá ostříhat a zase vyrazí jako divá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika