Stanovina na altánek a houpačku



Stránky: 1,  2   
host - 186.139 (?) 
23.4.2011 12:45, zobrazeno: 38628x
Dobrý den. Máte zkušenosti s tím, že jste si někde koupili stanovinu na altánek? Já včera projížděla několik hodin internet, ale nějak se v tom nemůžu vyznat. Co jsem našla stanoviny, tak jedině s oky. Myslela jsem, že koupíme normálně metráž stanoviny a našijeme si z ní střechu na altánu a houpačce, protože dosavadní originální stanovina po pár letech zplesnivěla. Poradíte mi, kde ji koupit? PVC nechci. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 3.122 (?), 23.4.2011 13:37
shánějte Airtex, mají jej v Technolenu Lomnice nad Popelkou, případně poradí s jiným materiálem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.139 (?), 23.4.2011 14:21
Je ten Airtex voděodolný? Co jsem našla na netu, tak je to elastický materiál a bojím se, že by se vytahal. Jinak díky za tip.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 18.5.2011 12:32

Dobrý den, materiál Vám neporadím, ale máme na zahradě již 15 let celoročně indiánské týpí a celtovina pořád úžasně drží. Letos jsme měniny jen provazy, ale plátno je netknuté. Možná by bylo dobré zapátrat z čeho přesně se týpí vyrábí. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.72 (?), 18.5.2011 10:59

Dobrý den, v Řempu mají pogumovanou textilii o šířce 150 cm různých barev, zkuste se podívat na jejich stránky, jestli Vám to bude vyhovovat. Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 18.5.2011 12:47

Týpý je chytře vymyšlené.  Stan má tak prudký spád, že po něm steče voda i když je potažené promokavým plátnem, či bizoní kůží.  Situace u pergol a houpaček je jiná. Mnohé jsou konstruovány tak, že za čas se plátěná krytina prověsí a po dešti na nich stojí voda.
   Pogumovaná textilie, není-li v super kvalitě, ponechaná dlouhodobě na slunci brzy steří, z té bych měl obavy.Praktická, byť ne příliš vzhledná je PE plachtovina (tkaná folie), kterou se kryjí skládací altány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 18.5.2011 17:23

Máte pravdu s tím spádem, ale bizonní kůži nemáme:). Pogumované textilie bych se ale bála též, navíc bych dala přednost "přírodnímu" vzhledu plátna. Dřív jsem kupovala na kempingové židličky plátno klasicky v látkách, byl akorát velký rozdíl v tloušce-pevnosti plátna. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.104 (?), 25.7.2011 18:19

Tak toto jsem také chtěla řešit, protože naše houpačka dopadla úplně stejně! Na internetu jsem včera našla jeden tip a vzhledem k tomu, že jsem měla cestu do zlína, tak do spytihněvi to bylo co by kamenem dohodil a měla jsem štěstí - velký výběr barev a prý zaručená stálebarevnost! Já jsem koupila - tkanina polyester 250 g/m2 a cena 120 kč/m. Je kvalitnější než ta původní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 193.80 (?), 5.1.2012 12:03

dobrý den, prosím můžete napsat kontakt na prodejnu do spytihněvi. mám podobný prodej s houpačkou a nikde se nemohu dopátrat slušného materiálu

Děkuji Horáková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.1.2012 15:28

Můžete-li, dejte kontakt všem. Plátno nad houpačkou se mi skoro rozpadlo za 2 roky (a to bylo přes zimu schované), takže taky budu hledat nové. Osobně bych netrval na nepromokavosti. Chránit má spíš jen před sluncem, když prší s větrem, houpačku neochrání a za deště se beztak nehoupeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika