Pergola - krb a gril



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?) 
21.2.2008 10:28

Nevím, jaký tvar zahradní pergoly plánujete, představa, že ji vytápíte krbem, mi přijde nereálná. Některým zákazníkům, kterým pergoly stavíme, připravujeme konstrukci na umístění tepelných sálavých zářičů. Patrně nebudete schopen vyhřát vzduch uvnitř, musí se jednat o sálavé teplo - tzn. že na topeniště krbu by mělo být vidět z každé části pergoly. Typově to řešíme u naší pergoly Linda 11 to řešíme umístěním krbu v rohu.

Ohleděn topení krbem v zahradních krbech - jde spíše o to, roztápět v krbu pomaleji, přeci jen je tam nějkaá zbytková vlhkost, zvláště u nového krbu nebo třeba po zimě - voda by měla pomalu z betonu odejít, a ne krb okamžitě rozálit na maximum, to je ta nejčastější chyba vedoucí k

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 170.49 (?), 29.2.2008 9:00

Zdravím. Máme též krb v pergole a celý nás vyšel i s udírnou na 6tis. korun. Je postavený z bílích cihel, vnitřek je vytřený šamotem a spodní část obložená kamenem od řeky. Vypadá velmi pěkně. Z vnitřní části pergoly je jeho převážná část o průměru 100x50 cm. komín vystupuje nad pergolu, střecha perholy je chráněna v oblasti komína plechem. Z druhé strany krbu se na komín napojuje udírna do které se vejde celé prase. Ohniště je umístěno na západ asi 1 metr od udírny. Pergolu máme celou krytou, mám v ní i malou letní kuchyň. Od krbu je velice teplo, jen když dogrilujeme tak před ohniště nasadíme mřížku proti praskajícímu dříví. Letos budeme ke krbu přistavovat zděné příruční stolky a stolek na pípu. Už se těšíme na letní oslavy (které u nás probíhají skoro celoročně). Dá se říct, že v pergole bydlíme více než doma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 29.2.2008 9:48

Krb s udírnou Vám obdivuji, ale cenu příliš nevěřím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.191 (?), 2.3.2008 15:39

Stačí mít šikovného chlapa v rodině a nekupova draze. Většinu materiálu jsme sehnali z bouraček a nebo různě co komu zbylo. Dá se udit a grilovat zároveň a navím máme teplo v celé pergole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.50 (?), 24.4.2008 21:20

můžete poslat fotečku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 202.18 (?), 2.5.2008 12:34

dobrý den, sice jsem si jen přečetl reakce, ale jelikož už mám rozestavěno, dám vám jen odkaz na fotky, a prosím, nekamenujte mě, jak je to ošklivé ::))))

http://mevnet.kyklop.cz/data/gal003/thumb.html
http://mevnet.kyklop.cz/data/gal007/thumb.html

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 2.5.2008 12:48

Hezká práce, doufám že až bude hotovo tak to také nafotíš...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.18 (?), 5.5.2008 6:02

jasně, tohle jsou starší fotečky, ale loni jsem tam vubec nebyl, nebyl čas, ale letos už se to pomalinku hýbe :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.37 (?), 11.6.2009 10:46

Dobrý den, chci taky trochu přispět z vlastní zkušenosti, pergolu manžel postavil asi 3x5m a součástí pergoly ted buduje gril s udírnou, ještě není dostaven, ale již ted jsme na ceně cca 20000kč a to jen díky tomu, že je manžel velmi zručný a staví si krb sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dulinkav - (26) - 225.37 (?), 11.6.2009 11:07

zkusím vložit foto:-)

krb
krb
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika