Pergola - krb a gril



host - 232.98 (?)
8.5.2007 20:47

Po delší době se vracím do fóra. Děkuji za názory a přidávám mnou vybrané řešení. Nakonec jsem zvolil stavěný krb - obložený štípaným pískovcem, myslím si, že se to ke dřevu bude hodit. Původně jsem chtěl rohový, ale nakonec bude normální u plné zadní stěny, cca 1 m široký. Dole obklad pískovec, nad ohništěm měděná stříška. Máte pravdu s cenou, cca 50 000 Kč. Krby z betonu z marketů nejsou některé špatné, ale spíše bych je dal ven na zahradu, do pergoly se mi po zhlédnutí nějak nehodí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 179.9 (?), 8.3.2007 14:46, zobrazeno: 209373x

Dobrý den, rád bych se touto cestou zeptal na umístění krbu a grilu přímo do pergoly. Plánuji si nechat postavit pergolu cca 4 x 5 m, zadní stěna plná ze dřeva, boční cac 1 m vysoká, pak výplň mřížkou. Podlaha bude dlažba. K této zadní stěně - možná i do rohu bych chtěl umístit krb a gril.
Jednak by mě zajímalo, zda se krb dává do pergol, nebo ne. Jde mi o možnost přitopení v chladnějším počasí. Dále bych uvítal odpověď na otázku, zda krb a gril bývá v jednom. Zvažuji něco podobného, jak se prodává např. v Globusu, Baumaxu a pod. Je to krb i gril v jednom, nebo se to dá použít pouze jako gril. Může se vůbec něco takového dát do dřevěné pergoly, nebo doporučujete raději umístění venku vedle pergoly (umístění dovnitř chci pro přéípad, že něco griluji a začne pršet, možnost přitopení a pod).
Děkuji za Vaše rady či náměty. Pavel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 8.3.2007 14:54
Firma, která Vám postaví pergolu či altán Vám nabídne několik krbů s grilem, které se do ní hodí. Většinou se staví na kraj, resp těsně vedle, nikoli do středu pergoly - jednak aby nezavazel, jednak kvůli komínu, uprostřed by krb vypadal blbě a pergola jako lokomotiva.
  Existují krby s grilem - skoro všechny, i s udírnou - jen některé. Hotové krby z marketu jsou vcelku praktické a levné, ale  mnohem hezčí jsou krby postavené přímo na místě na zakázku - pod 40 000 Kč ovšem málokdy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 179.9 (?), 11.3.2007 17:44

Děkuji a Vaši reakci. Oslovil jsem několik firem ohledně stavby pergoly, ale ani jedna krby přímo nestaví, vždy se odkazuje na jiné firmy.

Díval jsem se na krby v supermarketech, ale prestože se tváří  a nazývají jako krb, používat k vytápění se NESMÍ (nevím, proč není tedy název jen gril, když jako krb nemohou sloužit). Totéž jsem našel i na stránkách výrobců.

Otázkou je, co se stane, když v tom budu topit - popraská krb, nebo to vydrží ?

Samozřejmě postavit je lepší, ale našel jsem i pěkné v řadě exclusive v ceně do 20 000 Kč. Jen se bojím, že pro přitopení v pergole to nepůjde použít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 11.3.2007 23:03
Krb zatopení vydrží, ale je konstruován tak, že nedává moc tepla. Proto se nepoužívá k vytápení místnosti, ale jen na zahradu. V otevřené pergole beztak v zimě nebudete bydlet, takže klidně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 85.44 (?), 17.4.2007 16:24
Krby prodavane v supermarketech jsou delane tak, aby se v nich topil odrevenym uhlim - pouze!!! Pri vetsim zaru (topeni drevem) to nevydrzi - toliko informace o cloveku, ktery dela krby na miru ( ja se chystam take neco postavit, takze sbiram info)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 17.4.2007 23:20
Člověk,který dělá krby namíru nebude chválit krby z marketu, to dá rozum. V krbech se topí dřevem a ne dřevěným uhlím netopí, krb není gril. Pokud v něm netopíte jak v kovářské výhni, topení dřevem vydrží. Jistě, postavený krb na míru je hezčí, lepší a obyčejně větší, málokdo jej ale postaví pod 40 tisíc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 232.98 (?), 8.5.2007 20:47

Po delší době se vracím do fóra. Děkuji za názory a přidávám mnou vybrané řešení. Nakonec jsem zvolil stavěný krb - obložený štípaným pískovcem, myslím si, že se to ke dřevu bude hodit. Původně jsem chtěl rohový, ale nakonec bude normální u plné zadní stěny, cca 1 m široký. Dole obklad pískovec, nad ohništěm měděná stříška. Máte pravdu s cenou, cca 50 000 Kč. Krby z betonu z marketů nejsou některé špatné, ale spíše bych je dal ven na zahradu, do pergoly se mi po zhlédnutí nějak nehodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ve.ri - (32), 8.5.2007 22:50
po precteni predeslych prispevku o zahradnich grilech pripojuji take svuj nazor. My mame tez v pergole zabudovany krb.Tento krb postavil manzel z kamenu asi 1m siroky - spodek..Svedl to sam ,vypada velice pekne a neni zednik. Zdeny krb mohu jedine doporucit.Nechaji se tam topit velke kusy dreva a kdyz se ohreji kameny tak sala krasne teplo. Je to prijemne posezeni i v lete, kdyz se vecer ochladi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.31 (?), 6.9.2007 13:53

Určitě souhlasím, že když krb, tak né jen na buřty... pěkně si nahřát záda... to je super...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.26 (?), 20.2.2008 1:06

Dejte si ale pozor, kameny rády při velkém žáru praskají a vystřelují, je dobré použít vnitřní vyzdívku ze šamotových cihel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika