Pergola - dřevo z pily nebo z dodávky



host - 249.159 (?) 
26.2.2012 11:28, zobrazeno: 27394x

Dobrý den,

chci si na zahradě postavit sám (svépomocí) pergolu. Můžete mi někdo poradit, zda je lepší si koupit dřevo na pile, sehnat vlastní atd a dotvářetb dle stavby postupně tak jak to potřebuji anebo jak to některé firmy dělají koupit si od nich již v podstatě hotovou stavebnici kterou jak píší si zručný kutil postaví sám? Jde mi o to, zad s tímto máte někdo zkušenost.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 65.199 (?), 26.2.2012 13:20

Pokud nemáte moc zkušeností, oplatí se pokud máte po ruce ně.kterou z firem nabízející montované dřevostavby navštívit a některou z vám vyhovujících dřevostaveb si projít, prohlédnout popř nafotit, zejmena místa spojů, rozměrové dimenze sloupků, krokví, pozednic. S ohledem na vaši zručnost a strojní vybavení bych vzal materiál na pile a pergolu stavěl svépomocí. Tahle práce je docela pěkná zábava, nicméně určité strojní vybavení vyžaduje. Akční nabídky bau... prodejen bývá často zpracováním odfláknutý a materiálově poddimenzovaný.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lukasun - (18) - 117.16 (?), 26.2.2012 18:49

Dobrý den.

Pergolu jsem si dělal sám. Dřevo nakoupené na pile. Cena dřeva byla kolem 2800 kč. Když jsem to srovnal nadř s OBI nebo jiným obchidem, cena byla velmi super. Ke dřevu je potřeba připočítat spojovací materiál, ten mě vyšel asi na 1000 kč (vč. patek). Potom barva - 600 kč. Nejdražší sranda byla střecha ta stála 6000 vč. spojovacího materiálu. Na střechu jsem použil polykarbonát od výrobce Zenit.

Samotná pergola vyšla tedy něco málo kolem 10000 kč.

Ale před pergolou jsem musel položit dlažbu. To je asi 8000 vč. podsypu a obrubníků.

A důležítá je jedna věc. OHLÁŠKA...

A rada... pokud máte problematické sousedy, kteří Vám budou dělat problém s povolením, tak pergolu postavte a buď Vás nabonzují (jako mě) a nebo to nechjí být. Pokud Vás udají tak budete muset vypracovat projekt s kulatým razítkem. Já mám v pergole i elektriku, tak jsem potřeboval i revizi.

Pokud bych sousedy žádal o vyjádření, tak mi pergola nestojí dodnes

Jo. Letos budu dodělávat mřížky a njaké doplňky do "oken" pergoly.

Pergola
Pergola
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
p.skrasek - (3) - 77.65 (?), 4.3.2012 17:59

dobrý den,

na pergole nic není, je to velmi jednoduchá stavebnice. Materiál bych osobně na pile nebral. Raději se podívejte po materiálu KVH, který je lepený a kvalitně vysušený. 

typ spojení
typ spojení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.230 (?), 5.3.2012 6:59

dobrý den, já jsem dřevo kupoval osobně na pile, cena byla 5500korun. Pak desky ležely asi 3 měsíce ve stodole, projely se na protahovačce a kamarád mi pergolu postavil. Rozměry jsou 5000x3500mm. Všechno je na čepech a vruty jsou použity jen u zavětrování... pergola je na zahradě, která není u domu, takže jsem volil variantu-co nemín peněz za co nejvíc muziky... nazemi je prosívka šedá, frakce 0/4, 5tun, cena i s dopravou cca 1400, obrubníky jsou silniční 10x25x50cm, cena ve stavebním bazaru 35kč/kus, dlažba 200 dlaždic 33.5*33.5 za odvoz. Nátěr-zatím jedna vrstva Luxolu., na střeše jsou bitumelové desky Gutta, kvůli maskování v zelené barvě..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.230 (?), 5.3.2012 7:00

a čertsvě postavená..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.230 (?), 5.3.2012 7:06

tak se omlovám, čerstvě postavená je tady... ještě dodávám, pergolu jsem stavěl koncem listopadu předloni, takže jsem tam ještě šupl jednu vrstvu napouštědla proti plísním..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika