Japonská střecha



Stránky: 1,  2   
One man - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 136.39 (?) 
9.7.2009 22:25, zobrazeno: 38976x

Hledám někoho, kdo by měl zkušenosti se stavbou střechy na altán v japonském stylu, tím myslím takový tvar střechy, kdy zakončení v diagonálách je vytočeno nahoru; nebo nevíte, kde najít na netu plánky na takovou stavbu krovu.  Připojená fotka není opravdu obrazem toho co bych chtěl postavit - je to jen pro příklad.

obr
obr
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 156.69 (?), 31.7.2009 10:06

Tak to by byla bomba, ale pochybuju ze to nekdo v Cechach umi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.205 (?), 31.7.2009 10:15

myslím, že i v Cechách to někdo umí, je to jenom čistě technické řešení střechy, krovu.  nevím jenom jak si to představuje investor, že najde někdo tak schopného a poradí mu na tomhle servru? nehledě na to, že je to fakt nevhodný styl do našich končin.  Nicméně proti gustu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 31.7.2009 11:56

Dobrý den. Plně souhlasím s Vámi, že jde o technické řešení. Každý schopný tesař to dokáže udělat a další řemeslníci to jenom dotvoří. Jeden z mých synů je klempíř a ten mi čas od času ukazuje fotky až neuvěřitelných řešení, co se dnes dá udělat. Taky trošku souhlasím s tím, že do našich končin je toto diskutabilní. Ale i u nás žije hodně lidí, kteří v těch zemí studovali či pracovali a mají k těmto východním filozofiím vztah. Sám jsem Hanák jak poleno a přeci mám barevný pás v karate. Je to o pocitech toho člověka a dle mého to má něco do sebe. Jen za sebe napíšu, že je mi to víc sympatické než veliký emerický Santa Klaus na střeše domu, který dělá houhou a bliká očima. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.28 (?), 15.4.2014 9:00

Jsem tesař a můžu říct, že zase tak složité to není, ale časově ano a tak záleží na tom jak moc bonitní jste a jak moc takový altán chceta.Postavit jde vše, ale pokud to má k něčemu vypadat tak to chvilku zabere

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 31.7.2009 10:31

prosurfujte Web googlem, hledejte texty v angličtině. Na amerických webech byste měl najít velké množství informací. Před pár lety jsem se k tématu dostal sekundárně a samotného mne překvapila záplava informací. Hledejte samozřejmě s anglickými operátory ve vyhledávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.146 (?), 3.8.2009 14:22

Take verim tomu, ze sikovny kutil sis tim poradi. Z vlastni zkusenosti vim, ze konecne tvarovani a styl se stejne utvari az na miru pri tvorbe strechy. Zkousel jsem si domek nejprve navrhnout v Autocadu, pote pres dlouhe zimni vecery jsem si udelal 1:10 model, kde jsem prisel na par technologickych figlu, ktere v cadu neslo odhalit. A realna stavba se od planu a modelu take dosti lisi, zvlaste ve vetsich obloucich, ktere z fotek jeste patrne nejsou. Nyni jsem ve fazi hledani vhodne stresni krytiny, ktera momochodem je stejna jako ta na tvem obrazku. zadny dreveny sindel, ale japonska moderna, bitumen :-) kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
j.altman - (2) - 47.130 (?), 7.10.2009 8:19
Nemám zkušenosti s japonským stylem stavby, ale stejný nápad mě napadl a tak jsem vytvořil napodobeninu a nevypadá to nejhůř. Dělená střecha zabezpečuje zároveň větrání a odvod kouře při venkovním grilování. Není to ještě dokončené, zbývá pokládka asfaltových šindelů a uvidíme, jak bude funkční.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.120 (?), 17.2.2010 14:03
Výroba japonské střechy je trošku složitější, ale není problém ji vytvořit. V knižkách které mám k dispozici a jsou i na inetu ke koupi, jsou popsany konstrukce jak spoju tak i ukazky konstrukce střechy. Knihy jsou v originale, tudiž v angličtině, ale obrazky pochopi každy. V naší republice je spíše problém zdali má člověk dostatek financí si nechat takový altán postavit, nebo je natolik šikovný má času dostatek a s tím i trpělivost aby si to postavil sám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.44 (?), 16.3.2010 20:00

Jestli to výjde, tak takovou střechu budu dělat třetí týden v dubnu.Zákazník si nechal krytinu přivézt z Japonska a vyšel 1m2 na 5.400.-

Když tak sem potom dám foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika