Jak ochránit popraskané drevo na stole a pergole?



Kutil Tim - (2) - 78.100 (?) 
29.5.2012 15:45, zobrazeno: 14158x

Ahoj potreboval by som poradit. Mam pergolu a vonkajsi stol ktore su natrete silnovrstvou lazurou /Luxol EXTRA/, zistil som vsak ze v hornej casti na ktoru priamo svieti slnko a prsi su dost velke praskliny v dreve jak na pergole tak na stole. Tieto som opat natrel lazurou, bojim sa vsak  aby mi cez tieto preskliny nezacalo drevo hnit, pripadne sa nenakazilo nejakou drevokaznou hubou. Neporadi niekto ako postupovat, ci praskliny niecim vyliat, vytrmelit napr.dvojzlozkovym tmelom na drevo  a znovu natriet tou silnouvrstvou lazurou do exterieru, alebo co robit?.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 160.168 (?), 29.5.2012 19:35

Měl jsem stejný problém.A pokud se nebude nábytek schovávat tak nic nepomůže.Dřevo bude neustále pracovat a praskat.A nakonec pomalu vyhnije.Proto na podzim stavím zastřešenou pergolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 132.123 (?), 29.5.2012 23:00

Nic. Dřevo není umělá hmota a to, co popisujete, je u měkkého dřeva normální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.69 (?), 29.5.2012 23:31

Se silovrstevnou lazurou mám ty nejhorší zkušenosti. Památkáři uvádí, že exponované (napři smrkové) konstrukce se dříve vůbec ničím nenatíraly. A vydržely ale musí být luft a nesmí se v nich hromadit voda. Tkazvaná ochrana řádně vymyšlenou a zhotovenou konstrukcí. Staré smrkové nenatřené konstukce mají vlivem deště a větru takovou krásnou stříbrnou barvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kutil Tim - (2) - 78.100 (?), 30.5.2012 9:02
s tym stolom je mi to jasne, uz ho tiez schovavam na zimu. Ale ide mi o to co mam spravit s poolupovanymi a popraskanymi miestami na stole ktore uz su. A co sa tyka pergoly tu zial schovavat nemozem. Ako to teda mam osetrit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.237 (?), 30.5.2012 10:13

Natřít olejem nebo fermeží, dobrý je i Luxol s fermeží. Silnovrstvé lazury jsou na prd - vrstva popraská a prasklinama pak zatéká voda do dřeva, špatně to vysychá a dřevo rychle shnije. Drbat lazuru je dost práce, to už je skoro lepší vyrobit nový nábytek ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.168 (?), 30.5.2012 16:58

Přebrousit, vykytovat a znovu natřít.Ale je to tak na jednu sezonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.80 (?), 31.5.2012 22:08

jelikoz se renovacemi zivim, tak souhlasim u pergoly s olejem a fermezi.A se stolem je to jednoduche, bruska to řeší  :-(  no a znovu lazura nebo lak a schovat před deštěm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika