Herbol? Xyladecor? Johnstones?



host - 102.211 (?)
25.5.2020 22:51

 Tiež som nedávno riešil čím natrieť prístrešok, no nakoniec som sa rozhodol pre Detecha Karbolineum extra a odtieň som zvolil kaštan. Potreboval som natrieť okolo 55 m2 2x a tak som objednal 16 kg. Uvádza sa, že 8 kg vystačí na 53,6 m2. Nakoniec som všetko natrel 3x a neminul som ani 8 kg, Cenovo ma to teda vyšlo na necelých 1800 Kč a výsledok ma príjemne prekvapil.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 10.8.2019 16:54

skúsim oživiť starú tému. potrebujem natierať novú pergolu, drevený plot, obklad na chalupe... s čím máte dobré skúsenosti? jednoznačne mi ide o tenkovrstvovú lazúru, ale výrobcov je toľko, že mi začína chýbať doba "luxolu", kde sa dalo kúpiť v podstate len toto...

uvažoval som dať xyladecor classic hp ale videl som to na vzorkovníku predajne a už to vyzeralo dosť zle (umiestnené vonku). v poľsku sa dá kúpiť sadolin classic impregnat, čo by malo byť to isté ale je to tak lacné, že ma to odrádza. u nás dosť používajú remmers hk lasur. pozeral som aj na lazurol alebo profi olejovú lazúru a čím viac pozerám, tým menej viem. v poľsku majú napr. drewnochron a na vzorkovníku užasné a keď mi ukázali plot, tak hrozné. úplne vyťahané farby... ide mi o rozumny pomer medzi cenou a výsledkom/životnosťou. máte nejaké typy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.8.2019 0:25

Nemyslím, že je moudré natírat plot, pergolu i obklady tímtéž. Na velké plochy - např. plotu - jsou špičkové lazury zbytečně drahé. Tam bych volil lazuru na ploty z Lídlu či Bauhausu. Na pergolu a obložení něco fajnovějšího, můj favorit je lazura Osmocolor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.137 (?), 20.5.2020 8:44

Začíná opět sezóna natírání a já se chystám natřít nový zahradní domek. Zahradní domek jsem z kraje jara natřel lignofixem, jak jsem ho postupně stavěl.Přečetl jsem "internet" a čím více jsem přečetl, tím méně jsem moudrý. Původně jsem chtěl natírat Xyladecorem, ale ten co jsem před x lety měl se už nevyrábí. Po pročtení diskuzí jsem se přiklonil k tenkovrstvé lazuře. Silnovrstvou lazuru mám na pergole - Baufix z Lidlu. Neni to špatné, zatím drží, ale každým natřením to hodně ztmavlo a dostalo více lesku. A zrovna a ten lesk úplně na velké ploše nestojím, plus nechci za x let dávat silnovrstvou lazuru kompletně dolů,. trpí hlavně západní strana, ta by se mohla přetírat každé 2-3 roky. Proto teď chci tenkovrstvou.

Po čtení všch zkušeností výhám mezi Xyladecorem Clasic HP, Remmers HK a Colorlakem profi olejovou lazurou. Olejová lazura je poměrně drahá, ale podle všeho stačí jen 1 nátěr, takže pak by to nebylo cenově tak hrozné. Všude jí chválí, ale věrohodných zkušenistí je pomálu. Opravdu nevím. Uvažuji, jestli ji nezkusit a pokud nebude ok, přetřel bych pak tenkostěnou lazurou. Když se rozhoduji mezi Xyladecorem a Remmers, asi bych se podle zkušeností ostatních o něco více přiklonil k Remmers. Rozdíl nebude asi veliký, ale asi bych zkusil ten. Teď je otázka, jestli na lignofix zkusit olejovou lazuru Colorlak nebo rovnou natřít Remmers.

Chci tmavě hnědý odstín, všude mám ořech, ale asi zvolím něco světlejší, zřejmě kaštan. Přetíráním stejně bude tmavnout.

Budu vděčný za každou reakci a Vaše zkušenosti a myšlenkové pochody, za několi týdnů budu natírat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 102.211 (?), 25.5.2020 22:51

 Tiež som nedávno riešil čím natrieť prístrešok, no nakoniec som sa rozhodol pre Detecha Karbolineum extra a odtieň som zvolil kaštan. Potreboval som natrieť okolo 55 m2 2x a tak som objednal 16 kg. Uvádza sa, že 8 kg vystačí na 53,6 m2. Nakoniec som všetko natrel 3x a neminul som ani 8 kg, Cenovo ma to teda vyšlo na necelých 1800 Kč a výsledok ma príjemne prekvapil.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.122 (?), 26.8.2023 11:06
Zdravim, procetl jsem kde co a dospel jsem k nasledujicimu. Chata je natrena tenkovrstvou lazurou, asi luxolem ci luzurolem, nasel jsem plechovky. Prijde mi, ze se misty nemusim povrch krom zbaveni prachu obrousit, je to tak? Misty jsou palubky trochu nazelenale od mechu, jak ocistit takova mista? Smirek ci kartac nebo nejaka chemie? Rad bych do budoucna pokracoval tenkovrstvou lazurou s tim, ze jsem smiren jednou za par let hlavne slunna mista obnovit, nicmene pokud mozno bez brouseni. Jakou lazuru zvolit a kolik nateru, kdyz uz bylo x krat natirano? Opet luxol nebo remmers atp? Nechci uplne drahe lazury, beztak to budu natirat opakovane. Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.246 (?), 18.3.2024 15:45

Doporučil bych na mech a houby s plísněmi Bochemit opti F a lazuru Estetik profi. Jedna z nejlepších lazur na trhu. Český výrobek. Je to olejová tektovrstvá lazura. Výborně se vsakuje do dřeva a výborně chrání. Spolehlivě více jak 10 let i na sluníčku.

ošetření dřeva
ošetření dřeva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika