Uschnutí nově zasazených tůjí



cabelh - (4) - 196.146 (?) 
9.11.2014 10:13, zobrazeno: 3451x
Před 2měsíci jsem zasadil 8 tůjí smaragdt vysokých cca100cm a do týdne všechny ve spodní části začali rezavět a nakonec uschnuly.Po zasazení jsem je dostatečně zaléval, tak nevím čím to bude (v blízkosti mam další tůje ale starší a ty jsou ok).No začal jsem jim dodávat hořkou sůl tak uvidím.Po zasazeni jsem pod ně dal granulované koňské hnojivo, nemůže to zhnědnuti a schnutí z toho?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.131 (?), 9.11.2014 10:22

Mohou být spálené, kořínky nikdy při sázení nesmí přijít do přímého kontaktu s hnojivem. Jen se zeptám - pokud měly hodně prokořeněné baly (když byly tak vysoké), rozrušil jste trochu ten bal (ale pevný bal se projevuje spíš zastavením růstu, než uschnutím). Další možnost - když jste je sázel, neměly kořenové baly proschlé? Bývají většinou v rašelinových substrátech, kterépo vyschnutí špatně natahují vodu, v tom případě je potřeba je před sázením na několik hodin namočit (jako když sázíte stromky), jen zálivka nestačí - to bych tipla jako příčinu spíš.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
cabelh - (4) - 196.146 (?), 9.11.2014 10:39
Ty tůje jsem po zakoupení nechal asi 20minut ponořené ve vodě, a baleni kořenů jsem rozrušil.Sadil jsem tuje po prvé a až potom co začaly chřadnout jsem tady zjistil že se nemaji prvni rok hnojit ke kořenům tak asi to bude z toho.No uvidím snad se spamatují a budou ok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika