Turkestánský brest



host - 142.92 (?)
12.10.2013 7:24
Musim priznat ze me tato drevina prekvapila - ze zacatku jsem zalival opravdu kazdy den, take jsem co dva tydny hnojil postrekem. v srpnu ale prisli sucha a obecni studna vyschla, nesmeli jme mesic zalivat, takze jsem za ten brutal horky a suchy srpen zalil plot jenom dvakrat. Zajimave je, ze z celeho plotu a take tech 30 sazenic pokope v pisku neodeslo vubec nic :-) Plot jsem uz 2x strihal jinak by byl hodne pres metr (ale pak ne husty) - vyledek vidite nize - strihal jsem ho na 70 cm. Foceno v zari 2013 (5 mesicu po vysazeni). Pristi rok pridam dalsi foto ;-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.98 (?), 9.5.2014 12:14

Tady na fotce je vidět, že brest ve spodních partiích nezahušťuje, přestože byl řezán postupně asi po 20cm. Pro porovnání foto sousedícího plotu z Ligustra

Turkestánský brest
Turkestánský brest
Turkestánský brest
Turkestánský brest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.0 (?), 13.6.2014 22:37

Já mám Turkestánský brest 2 roky a jsem nadšený.Má skoro 2 metry, pravidelně jsem stříhal a zaléval.Zájemci můžou juknout na pár fotek, které jsem pořídil za ty dva roky.Je fakt, že asi budu muset stříhat často ale jinak je krásný. Fotky na www.rajce.idnes.cz (do vyhledávače dát nick brutus1 a pak kliknout na album Turkestánský brest)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.92 (?), 12.10.2013 7:24
Musim priznat ze me tato drevina prekvapila - ze zacatku jsem zalival opravdu kazdy den, take jsem co dva tydny hnojil postrekem. v srpnu ale prisli sucha a obecni studna vyschla, nesmeli jme mesic zalivat, takze jsem za ten brutal horky a suchy srpen zalil plot jenom dvakrat. Zajimave je, ze z celeho plotu a take tech 30 sazenic pokope v pisku neodeslo vubec nic :-) Plot jsem uz 2x strihal jinak by byl hodne pres metr (ale pak ne husty) - vyledek vidite nize - strihal jsem ho na 70 cm. Foceno v zari 2013 (5 mesicu po vysazeni). Pristi rok pridam dalsi foto ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 114.106 (?), 16.10.2013 14:49

Dobrý den, 

jak už píše jedna pisatelka výše i já bohužel nejsem z Brestu nadšená, sázeli jsme ho na v dubnu 2012, první rok hodně zalévali, nehnojila jsem. stříhala jsem ho za tu dobu už hodněkrát, protože jsem ho chtěla hustý. Letos občas zalévala a asi 2x hnojila cereritem, protože mi připadal nic moc... takže má pořád s bídou kolem 50-70cm... mám hnojit od jara více? a čím? cereritem, hnojem nebo něčím speciálním. Koupila jsem si ho, aby rychle rostl a příjde mi, že tedy žádný zázrak to není - rostliny byly silné... tak jsem očekávala, že když budu ze začátku hodně zalévat, žádné spec. hnojivo nebude potřeba. Příští rok na jaře chceme dělat kousek dalšího živého plotu, ale nevím, jestli to bude brest. Pokud máte nějakou radu, jak pomoci, aby se zrychlil růst, tak prosím dejte vědět. Jsem z toho docela zklamaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.2 (?), 1.11.2015 22:27

Dobrý den...

Máme sazenice: Turkestánský brest (Ulmus pumila) - jilm sibiřský
Jsou to pruty délka cca jeden metr
Původ: Starkl, v návodu není skoro nic...

Máme dotaz
-  Jak hluboko je zasadit do země? Na různých fórech se píše 20 - 30 cm (údajně to v té hloubce hůře zamrzá) - to je zřejmě nesmysl, nezámrzná hloubka je tak 80 - 100 cm tak to asi nebude mít vliv.

- Po zasazení se pruty stříhají nebo ne, pokud ano, za jak dlouho? Většina uživatelů píše, že ty pruty cca po 3 dnech po zasazení ostříhali a nechali trčet ze země jen tak 10 cm (to je divné, proč tedy ze Starklu posílají metrové klacky ve velké krabici, když stačilo poslat třiceticentrimetrové klacíky v balíku velikost krabice od bot...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.92 (?), 30.4.2014 11:34

Foceno ted - rok po nasazeni. Puvodni obrazek je vyse - po nasazeni sestrihano na 10-15 cm spalicky, ted po roku krasny husty plot ve vysce 70 cm. Strihal jsem jenou minuly rok, jinak by byl pres metr vysoky. Extremni spokojenost, plot opadal az v prosinci, v dubnu nastartoval listy a zacina zas paradne rust a zahustovat. Na podzim hodim dalsi foto jak to jde ;-) 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.60 (?), 14.6.2014 17:11

T. brest máme 4 roky. Udržíavam ho na cca 2.5m výšku. Nejaké extra riedke na spodku to nie je. Vysádzané a strihané to bolo podľa pokynov predajcu. Zasadené je to v kamenistej miestami ílovitej pôde. (susedka sa divila, že to neskapalo smiley) Samozrejme sadenice vo výkope sme čiastočne zasypali aj záhradníckym substrátom. Nevýhoda je to strihanie cca 1mesačne a dĺžka koreňov je tiež pekne velká. Dúfam, že pri plote to nepoškodí IS. Koreň rastie pekne kolmo dole. K tomu obrázku len toľko, že pri stĺpe je medzera po vykopaní jedného brestu, preto to tam vyzerá riedke. Po presadení sa ujal celkom v pohode, len sa spomalil rast. Snáď tieto informácie niekomu pomôžu.

turk.brest
turk.brest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.8 (?), 3.8.2014 22:49

Roste opravdu zázračně rychle. Je potřeba se z toho příliš neradovat, ale v začátku ho opravdu nemilosrdně sesřihnout na 10 - 15 cm. Neudělali jsme to a dnes, po dvou letech, udržujeme sice plot na cca 160 cm, ale spodek obrůstá jen velmi sporadicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.37 (?), 16.9.2014 6:55

V tomto případě to chce nechat spodní větve nechat víc narůst a nahřížit.

PV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 134.194 (?), 1.3.2015 10:22

dobrý den, chci se zeptat ohledně turkestánskýho brestu, v listopadu jsem zasadil sadbu a je to pořád suchý.je to normální?děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika