tůje + cypřiš



Stránky: 1,  2,  3   
host - 215.26 (?) 
5.4.2008 8:32, zobrazeno: 52719x

Koupili jsme tůjky (brab.) a cypřiše (law.) a vysázeli je střídavě 1:1 podél drátěného plotu. Nejde nám však o neproniknutelný živý plot, spíše o takovou zástěnu asi 2,5-3m vysokou, kde mezi jednotlivými stromky chceme mít mezery (10-20cm). Tůjky jsou mohutnější (světlejší), cypřišky štíhlejší (tmavši), nasadili jsme je tedy cca 60cm od plotu a 60cm od sebe (středy kmínků). Je to dostačující pro náš záměr a kdy a jak je upravovat, abychom došli kýženého výsledku?

Díky Jarda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
azeret_ka - (1) - 76.37 (?), 5.4.2008 16:16

Dobrý den.Prosím o radu, chtěla bych živý plot z Modrého cypřiše a ráda bych věděla, jakou potřebuje hlínu, jak zalévat a jak hnojit. Za rady děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.203 (?), 5.4.2008 21:28

Pokud bydlíte ve starší venkovské zástavbě, nebo na okraji obce, tak raději cypřiše nesázejte. je to záhradnický kýč, trpaslík v zahradě je proti tomu paráda. Stejný kýč jsou kombinace dvou druhů jehličnanů v pravidelném sponu s touhou, že mi takový plot vydrží pěkný desetiletí. 

 Protože se vám cypřiš líbí, tak ho stejně si vysadíte, ale věřím, že si jednou uvědomíte nedostatky jehličnatých živých plotů. Nicméně roste dobře v běžné zahradní půdě. Nepřehánějte tu péči, protože co budete dělat, když dneska jim připravíte speciální zeminu a za několik desítek let vám kořeny cypřišů prorostou do té běžné. Pokud porostou dál, vaše iniciativa na speciální zeminu byla zbytečná, pokud začnou chřadnout, tak se postupně zničí celý živý plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 9.4.2008 8:40

Nevím co máte proti trpaslíkům, zrovna jsem si jednoho koupil a chystám, se, že ho uplatním do skupinky subtropických rostlin (agave, opuncie, aloe), kterou v létě vytvářím před domem na dědině, pěkně u cesty, abych potěšil oko kolemjdoucích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.138 (?), 9.4.2008 8:47

Vážený pane, přesně popisujete to, čemu také může sloužit takový předmět. Pro radost. Dělal jsem zahradu pánovi, který žil od války v Mnichově a po revoluci se vrátil zpět na Moravu. První, co udělal po dokončení zahrady bylo, že si koupil 3 trpaslíky a dal si je do té hotové zahrady, protože to tak měl doma celý život. Je to o radosti. Napište mi prosím Váš mail, a já Vám pošlu pár ukázek z mé práce, ať nemáte dojem, že já navrhuji jenom thuje. Děkuji Vám. Stanislaw:-) sadovnik@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 9.4.2008 9:09

Ja som videl pred 20 rokmi skvelého trpaslíka rozplácnutého v tráve s nalešteným  "psycho" nožom v chrbte. Trpaslíkov nemusím, ale toho jedného odvtedy márne zháňam.

Asi najviac sa mu podobá tento obrázok, iba ten nôž je málo hitchcockovský. Dá sa niečo také zohnať?

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.133 (?), 9.4.2008 13:13

Je třeba si uvědomit, že Němci vidí v trpaslíkovi trochu něco jiného než běžný Čech. Vychází to z germánské mytologie. Trpaslíci zde symbolizují mužskou potenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.188 (?), 9.4.2008 13:08

Co tam přidat ještě dřevěné saguaro (takový ten kaktus á la "telegrafní sloup" známý z westernů)  natřené syntetickou barvou  č.  5300?

Jedno oko by nezůstalo suché a mohl byste se bavit záznamem reakcí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 9.4.2008 13:24

Něco podobného tam dávám taky, ale je to nějaký pryšec, mám asi dvoumetrový s několika pobočními výhony, jen jsem ho v tom původním výčtu neuvedl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 9.4.2008 14:57

Pre potešenie oka by som tam zakomponoval ešte solárnu lampu Bunny od Neckermann za 179Kč.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika