Přesazování tůjí v zimě



host - 150.209 (?) 
12.12.2008 10:16, zobrazeno: 29581x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mi můžete někdo poradit zda mohu přesadit již vzrostlé tůje cca 4m, které mám již 6 let zasazené v zemi. Bohužel se stehuji a majitel objektu mi nařídil je pokácet a to se mi moc nechce, protože jsou opravdu nádherné a tak je chci vzít sebou a nevím zda to vůbec přežijí a jestli je velký problém, když je budu přesazovat v tuto dobu. Uvítám každou radu co a jak.Diky moc Pavla

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 97.194 (?), 12.12.2008 10:32

Dobrý den paní Pavlo. Nikdo Vám nezaručí, že tak velké stromy přesazování přežijí, pokud na to nebyly předem připraveny. Jistá výhoda je to, že Thuje tvoří poměrně malý kořenový systém, takže by se to mohlo podařit. Návod je tento. Rostliny vyrýt s velkým kořenovým balem, který zabezpečit stažením před rozpadnutím, protože je zřejmě budete převážet. Na stažení takto velkých balů už je teba drátěný systém, se kterým se potom i zasadí. Drát v půdě časem zrezaví. Tyto drátěné koše lze zakoupit v okrasných školkách. Poradí Vám jak na to. Plátěná plachetka zřejmě nepostačí. Po vysazení na nové místo budou rostliny potřebovat opěrný kůl. Stačí jeden kvalitní, který se zatluče šikmo přes rostlinu, těsně kolem kmínku. Zvládnout by to měli dva chlapi, i když to bude asi fuška. Budou to těžké rostliny. Pokud to i v zimě bude možné a nebude zamrzlá půda, provézt zálivku. Jehličnany dýchají i v zimě. Ať se to podaří přeje Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.209 (?), 12.12.2008 11:37

Děkuji mnohokrát za Vaše rady a pokusím se vše udělat tak jak radíte snad se to podaří. A kdyby náhodou ne, tak mohu alespoň říct, že jsem to zkusila. Takto mají tuje, alespoň nějakou šanci přežít. Až se mi podaří tuje přepravit a zasadit, napíšu jak se vše povedlo a na jaře uvidíme zda tento můj pokus o přežití přežily či ne. Ještě jednou děkuji Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.49 (?), 5.1.2012 8:56

Dobrý den paní Pavlo,

již několik měsíců sleduji tento web a stále jsem se nedozvěděl jestli to Vaše tůje přežily, mývám dost často divoké sny o uvadlých tůjích. Prosím o splnění Vašeho slibu nebo již už nikdy nebudu v klidu spát!!!

děkuji mnohokrát team kutilů malé brko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.1 (?), 23.1.2012 12:49
Dobrý den Pavlo. Také by mnbe zajímal výsledek a zkušenosti. chystám se k pdobnému. Děkuji.Adam Žídek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika