Jak daleko sázet túje



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 220.186 (?) 
27.4.2013 22:15

Můžete je dát 60cm od sebe. Když se podíváte v diskuzi kousek zpět, je to tam i psané. Obvykle se dávají tak 3ks na 2m. Ale nejsem chlap, tak nevím, jestli mi to budete věřit  wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 14.20 (?), 28.4.2013 8:08

Urcite ze budem, vdaka :).   Este by ma zaujimal nazor aj Stanislawa, kedze uviedol "Ovšem nejmenší vzdálenost jednotlivých rostlin je 75 - 80cm. 50cm je naprosto nedostatečných. Stanislaw"  Z toho by zase plynulo, ze tych 60cm mi moze robit neskor zlobu. Ci? Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 28.4.2013 14:30

Když jsem si dělala okrasné záhony, měřila jsem si šířku, jakou dorůstá dole dospělá thuje (sousedka tam má samostatně stojící minimálně třicetileté). Naměřila jsem průměr 90cm. Takže když vezmu rozestup 60cm, půjdou jim kraje z každé strany 15cm do sebe. Podle mne by to bylo přijatelné, aby tam nebyly mezery.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.148 (?), 29.4.2013 9:47

To je celkom OK argument. Objednal som teda prave dalsie smaragdy a dosadim ich medzi tie terajsie. Jamy uz som medzi vykopal, nastastie korienky tam este z tuji neboli. Vdaka za rady.  A btw, po roku od nasadenia tuji mi skoro vsetky zarodili plody. Budem mat co oberat, ak by to nahodou ostalo nie pekne :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.148 (?), 29.4.2013 10:16

Teraz pozeram, ze je to zle zratane. Pri sirke 90cm a rozpone 60cm... pojdu tuje do seba z kazdej strany az 30cm/spolu 60/.  No tak nic, moje deti potom kazdu druhu budu muset zrejme odstranit :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 29.4.2013 13:30

No jo, omlouvám se, blbě jsem to spočítala  :-(((  Ale než ty smaragdy budou mít 90cm průměr, bude asi hodně dlouho trvat. Ono je stejně potřeba, aby ty keře šly do sebe, jinak byste měl v plotě škvíry.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.148 (?), 29.4.2013 13:39

Uplne v klidku, ja uz som rozhodnuty, ze ich tam dam. Neviete, pri takomto rozpone, aku asi mozem ocakavat vysku rastu? Mozno prave, ked nebudu moct velmi rast do stran, tak sa budu drat hore? NEchcem samozrejme vysku 10m a pod, to by som volil inu odrodu, ale na tych 3-5metrov by bolo optimalnych, na taku vysku mam povolenie aj od susedov, kedze maju vsetky obytne okne k nam do zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 29.4.2013 21:54

Smaragdy by měly dorůstat výšku 6m. Že by se nějak moc táhly kvůli menšímu sponu, nemyslím. U nás v osadě je většinou zastřihují tak ve dvou metrech, aby moc nestínily.. Samostatné kusy mají zatím tak 4m, ale většinou nejsou moc staré a byly sázené malé. Třeba můj byl sázený asi 30cm vysoký před šesti lety a má tak v =2-2,30 m, š =0,6m - čili při této výšce se teprve začnou dotýkat spodní větve - a směrem nahoru se zúžují...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.35 (?), 13.9.2015 17:07

prosim o radu. Vzdalenost sazeni thuji od sebe se mysli od kminku po kminek nebo aby mezi thujemi byla urcita vzdalenost? Nevim jak pi sazeni to merit.Dekuji Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.88 (?), 29.4.2013 10:48

Zesílí na běžných 10cm?! U smaragdu uteče opravdu kus lidského života, než bude kmínek tlustý 10cm. smiley  Do stříhaného plotu Smargd skutečně není vhodný, ale pokud si ho chce někdo "pajcovat",tak klidně. Mě je to fuk. Navíc máme kšeft. Smaragdy jsou dražší mají kompaktnější kořenový systém, takže se lépe vyrývají a je nimi lepší práce.laugh

Je to sice styl "řemeslo drž se".,ale "zákazníkl náš pán".Ovětvení do stran v ose plotu nemá význam a rostlina od něho stejně upustí.Naopak podpoří obrost tam kde je dostatek světla a může asimilovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika