Jak a kdy ostříhat hlohyni



host - 140.139 (?) 
5.9.2014 16:42, zobrazeno: 9184x

Dobrý den, před 1,5 rokem jsme zasadili 20 sazenic hlohyně - chtěli bychom neprůhledný živý plot. Nyní je většina sazenic hodně vytáhlá nahoru, ale od spodu ne moc hustá. Jak je mám ostříhat a kdy? Je potřeba je něčím pohnojit.Je na nich spousta bobolek. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 216.228 (?), 5.9.2014 17:00

Abych nezakládala nové vlákno, připojím se svým dotazem na hlohyni taky sem.

Mám poměrně velký keř, který jsem si vypěstovala z řízku, Už řadu let velmi bohatě kvete, po odkvětu se vytvoří zelené bobulky, ale místo aby dozrály a zčervenaly, tak opadnou.  Čím to může být, něco jí chybí? Je v normální půdě u zdi stodoly, v podstatě ji nijak neošetřuji, někdy ustřihnu překážející výhon. Občas na jaře přisypu ke keři kompost, ale moc to nepřeháním. Letos je to totéž, na keři zůstaly asi tři osamělé bobulky a přitom všude, i okolo silnic vidím obalené hlohyně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 5.9.2014 18:58

Hlohyně je svými nároky na pěstování podobná okrasným jabloním. To zčernání je jako strupovitost u jabloní - bude potřeba když stříkáte fungicidem jabloně ostříknout i hlohyni. Obdobné je to i s řezem. Pokud zmlazujete, je nejlepší termín od jarního tání do nalévání poupat. Pokud potřebujete zahušťovat, provádí se po odkvětu pravidelně zkracování všech bujných letorostů. Je možné elektickým/motorovým plotostřihem, ale radši to dělám ručními nůžkami (není to roztřepaný).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.228 (?), 3.5.2015 9:13

Vracím se ke svému dotazu na opadávání zelených plůdků. Loni na podzim se situace opakovala. Na bohatě kvetoucí hlohyni se vytvoří zelené malvičky, dorostou velikosti, kdy by měly začít už měnit barvu, ale místo toho opadají. Nedostatkem výživy to být nemůže, rostou ve městech v mnohem horších podmínkách - snad nedostatek nějakého konkrétního prvku? Mrzí mě to, sázela jsem ji právě proto, abych měla na podzim ve dvoře něco barevného.

P.S. Žádné černání se nekoná, opadají svěže zelené kuličky. Vadí mi, že nezčervenají, nedozrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.58 (?), 3.5.2015 9:54
Určitě se zde najdou "chytřejší". ale začal bych asi u optimálních podmínek pro hlohyni tak, aby byla i odolnější. Slunce a půda, která není kyselá. Naopak zásaditá. T.j. mletý vápenec a vápnit. Žádná rašelina... Třeba v některých krajích je půda tak kyselá, že "nejde převápnit".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.228 (?), 5.5.2015 9:56

Na slunci je, vápno už jsem přihodila, to nikdy neuškodí. Přidám ještě Wuxal na list, až ho budu používat na rajčata a papriky. Ale nevím, no. Nezdá se mi, že by půda byla až tak kyselá. Jestli to ale na podzim dopadne stejně, tak ji vykopu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.228 (?), 7.5.2015 19:52

Už nikdo žádný tip? Posouvám aspoň svůj problém na první stránku, víc na oči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.139 (?), 5.9.2014 19:15

Můžete mi prosím popsat, jak mám správně hlohyni ostříhat? Rostliny jsou vytáhlé do výšky, nějaké postranní větvičky mají, ale ne úplně od spodu.Na jakou výšku je můžu sestřihnout a čím se při sestřihu řídit?Nemám se stříháním žádnou zkušenost, tak bych to nerada nějak zkazila a rostliny zničila.Jsou vysazené před 1,5 rokem.a chtěla bych z toho neprůhledý plot.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 13.9 (?), 3.5.2015 21:56

Dobrý den, taky mám dotaz k hlohyni. Mám z hlohyně tříletý živý plot délka cca 50m, není ještě tak srostlý, hustý a mezi hlohyněmi roste plevel a pýr.Existuje nějaký postřik, kterým bych plevel zničil a nepoškodil hlohyně? Děkuji moc za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 4.5.2015 1:16

Na pýr a jiné trávovité plevele můžete zkusit selektivní herbicid např. Targa Super nebo Agil 100 EC. V každém případě dodržet dávkování dle návodu, spíše na horní hranici z doporučovaného rozsahu - pýr je odolný prevít. A nestříkejte to všechno na první pokus. Zkuste si zvolenou koncentraci na malém úseku někde stranou, jestli pýr chcípne a hohyně přežije. Dvouděložné plevele budete muset vyplet ručně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika