Zemina pro ibišek



Stránky: 1,  2   
host 
8.8.2002 14:13, zobrazeno: 31672x
Potřebuji přesadit ibišek, jaká zemina je nejvhodnější?
Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 8.8.2002 21:05

Pro přesazování ibišků používám zahradní substrát, smíchaný na polovinu s prosátou půdou ze záhonů. Malá ifrormace pro čtenáře, kteří nás navštívili:
Ibišek ve velmi atraktivní a nádherná květina.Keřík s tmavězelenými listy a nádhernými velkými různobarevnými, nejčatsěji červenými květy okouzlí všechny obdivovatele axotických květin. Je nenáročný, můžete jej umístit po celý rok na světlém místě u okna, v létě mu prospěje pobyt na balkoně. Teploty v létě by neměly přesahovat 26 st., v zimě postačí 10 st. V době vegetace potřebuje denně vydatnou zálivku. Pozor - při nedostatku vody listy rychle uvadnou. Při pravidelném přihnojování nevyžaduje žádnou zvláštní péči, netrpí na nemoci. Tvarujeme jej jarním hlubokým řezem, nebojte se říznout i do starého dřeva. Výhony, které se Vám nelíbí odstraňte zaštípnutím.
Mnoho úspěchů v pěstování Vám přeje Josef Hejduk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Buba - (1), 6.5.2005 11:03
Nedávno jsem si koupila kvetoucí ibišek, který má malý květináč a tudíž potřebuje přesadit. Myslíte, že ho kvetoucí můžu přesadit???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.61 (?), 23.4.2008 13:14

Kvetoucí ibišek můžete přesadit i kvetoucí.Nejlepší substrát je zahradní.Mám s tím dobré zkušenosti.Mimichodem některé ibišky se dají pěstovat i venku a to i v zimě, aniž by jste je nějak přikrývali.Často zalévat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.5 (?), 23.4.2008 13:54

mám na okně ibišek už 2 roky a tak 2x do roka ho zastřihuji, přesazuji 1x ročně, zalévám, občas pohnojím a přesto ne a nekvete. slyšela jsem, že mají rádi spíše menší květník, je tedy možné že má "moc" místa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lenka 2 - (42) - 84.244 (?), 30.4.2008 8:54

 nenapadlo vás, že nemá šanci začít kvést když mu vždycky ten výhon ustřihnete??  Stříhejte je po odkvětu, správně by to mělo být na podzim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 181.5 (?), 30.4.2008 9:15

díky zkusím to vydržet nestříhat ale jestli do podzimu nezačne kvést, oštěchtam ho za trest až u země

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.56 (?), 9.6.2008 14:06

Kdysi jsem četla, že ibišek se má stříhat v únoru. Několik let to tak dělám a vždy vykvetl na nových výhonech, letos ovšem začal kvést už v lednu na dlouhých loňských větvích a kvete doposud, takže je zatím neostříhán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.5 (?), 3.7.2008 13:59

hurááá už má 2 poupata, vydržela jsem opravdu nestříhat, a má ho tam nejdřív jedno a teĎ vidím druhé, na jedné větvičce až na špičce, na ostatních nic :-) ale i tak jsem ráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 2 - (42) - 84.244 (?), 4.7.2008 14:24

no super!!!   Tak teď ještě pravidelně hnojit (já - Kristalon) a oni ty poupátka nesežloutnou a neodpadnou  :-D   .  Hlavně se tím hnojivem vytvoří během léta ještě další :-) no a když ne, neva... aspoň budete vědět jakou to máte barvu květů. 

Mě kvetou (ještě ne...) od léta do podzimu, takže to máme zavedený tak, že je stříhám pár dní,-týdnů předtím než si domů nastěhujeme vánoční "strom" .   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika