Půda ve skleníku



Stránky: 1,  2   
host - 65.90 (?) 
3.4.2012 12:27, zobrazeno: 24926x

Mám problém ve skleníku kde se mi neustále dělá na půdě mech.Mám skleník od loňska, tak nevím jestli je to normální nebo co s tím popřípadě dělat.Loni mi tam za boha nešli okurky, tak nevím jestli může být nějaká souvislost.Děkuji Jitka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 3.4.2012 12:34

Mech svědčí o kyselé půdě, což podporuje i fakt, že se nedaří okurkám. Doporučil bych dusíkaté vápno na srovnání pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.181 (?), 30.5.2012 18:20

Každoročně dávám do skleníku dusíkaté vápno (podle rady souseda, že hubí plevele), což vychází, ale zelený povlak mám na zemině stejně a musím to stále rozhrabovat a kypřit a a bojím se tam moc vápnit. Jak by to prospívalo sazenicím rajčat a okurek (v průbehu vegetace)...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 155.121 (?), 3.4.2012 12:37

Přimíchal bych do půdy mletý dolomitický vápenec, pomůže to od mechu a okurky i jiná zelenina ho mají rády.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.163 (?), 3.4.2012 14:37

Nemusí jít pouze o kyselou půdu ale může jít o nedostatek živin. To dusíkaté vápno je dobré i kdesinfekci půdy, ale musí se aplikovat asi 14 dní před výsadbou. Zkusila bych přihnojovat některým granulovaným hnojivem s dlouhodobým účinkem nebo granulovaným hnojem a pokud máte slepičince tak zálivku ze zkvašených všeho s mírou podle toho co tam budete pěstovat. Hodně úspěchů Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.112 (?), 3.4.2012 18:16

Děkuji za odpovědi, myslím že nedostatek živin to nebude, používám kompost a granulovaný kravský hnůj.Zkusím ten dolomit.v.,bylo mi divné že mi loni převážně všechny okurky jakoby zakrněly a sežloutly, ale papriky byly výstavní.Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 3.4.2012 20:45

Spíše bych lobboval za to dusíkaté vápno. Z dolomitického vápence se vápník uvolňuje poměrně pomalu, vy potřebujete spíše rychlejší zásah. Navíc, jak tu bylo řečeno, dusíkaté vápno i dezinfikuje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 211.181 (?), 30.5.2012 18:22

A to mohu dát dusíkaté vápno i teď, když už jsou tam sazenice? Loni jsem si takto poničila sazenice celeru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
joudamates - (20) - 114.247 (?), 30.5.2012 19:11

Možná hloupá otázka, ale svítí Vám do skleníku sluníčko?

Známý si postavil skleník nelogicky mezi stromy, přímé sluníčko se mu tam dostane tak hodinu denně, jak zalévá tak tam má vlhko a přistíněno a místo zeleniny tam úspěšně pěstuje mech, podobně jako vy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petra S. - (48) - 1.10 (?), 25.3.2015 8:13

Ahoj, mám mech ve skleníku, máme kyselou půdu, chtěla jsem koupit dusíkaté vápno, ale všude je jen granulované, potřebuji spíš okamžitý zásah, překvapilo mě, že mi v zahradnictví řekla, že dusíkaté vápno mi nezneutralizuje půdu, a le jen vydezinfikuje a pohnojí... Mám tedy kupovat dusíkaté vápno nebo mletý dolomitický vápenec? Děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika