Moruše - pěstování



Stránky: 1,  2,  3,  4   
likus - (3) - 234.90 (?) 
10.2.2008 15:52, zobrazeno: 100365x

Dobrý den a moc prosím o radu. Rozhodl jsem se zakoupit strom moruše keřovité (takže ne bílé). Poraďte mi, jak velký stromek bych měl koupit pro úspěšný růst a jaká by byla vhodná odrůda (zahradu mám kousek od Brna u obce Tišnov) - Morus nigra L. - moruše černá, Morus rubra L. – moruše červená, Morus tyrnaviensis Dom. - moruše trnavská.  Také prosím o radu, jakou zeminu mám použít pro výsadbu (současná je dost jílovitá) a jestli a čím a jak často mám stromek hnojit.

Moc vám děkuji a těším se na jaro a pozorování mého vysněného stromku. S přátelským pozdravem Oldřich Lobpreis, likus@volny.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 86.78 (?), 9.3.2008 21:32

Doporučil bych Vám moruši černou, ale m.j. je potřeba dostatek prostoru, nemá ráda kořeny jiných stromů ve své kořenové soustavě a plodí poměrně pozdě - v 7 letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.90 (?), 13.3.2008 7:47

Moc Vám děkuji za informace a prosím ještě jednu radu.

Kdy je vhodné zasadit stromek moruše, aby došlo k úspěšnému růstu.

Děkuji a s pozdravem

Oldřich Lobpreis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 86.78 (?), 14.3.2008 0:25

Úspešný růst nezaleží ani tak na termínu zasazení,jak na podmínkách, které má na Vaší zahradě.Obecně je morušovník strom náchylný k namrzání,takže je vždy potřeba umístit stromek pokud možno do místa krytého od severních větrů,neumísťovat do mrazových kotlin, také se informujte na  event.samosprašnost Vašeho morušovníku/snad jsou i dvojdomé odrůdy?!/

Přeji hodně úspěchů při pěstování této staré plodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.90 (?), 14.3.2008 7:53

Děkuji Vám moc za odpověďi na mé otázky, jsou pro mě cenné a doufám, že budu mít radost při pěstování stromu moruše.

S pozdravem

Oldřich Lobpreis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 125.254 (?), 15.5.2009 13:28

Dobrý den,

my máme v zahrade asi 8-letý stromek moruše, pravidelne krásne kvete, ale neplodí vúbec. Nevíme přesne o jaký druh se jedná, pravdepodobne je to moruše černá trnavská nebo turecká.. Dá se nejak zistit, jestli neni nahodou dvoudomá? Jak vypadají samčí květy? Ty naše jsou jako malé morušky.. Jsou nějaké typické rozlišovací znaky pro jednotlivé druhy?

Srdečná vděka za radu.

Sv. Bed.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 160.128 (?), 2.5.2012 19:41

Dobrý den, chci se prosím vás zeptat, jestli jste vyřešili problém s kvetoucí, žel nerodící moruší. My máme ten samý problém, stromek silný cca 8 let starý, kaqždý rok kvetoucí, ale plodu jsme se nedočkali. Každá rada drahá :-)

Děkuji za odpověď

Emas

Kvetoucí moruše - 2.5.2012
Kvetoucí moruše - 2.5.2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 188.54 (?), 23.6.2009 16:52

Dobrý den, máme na zahradě velkou moruši bílou, ale zdá se že málo plodí, u sousedů je malá mladší a ta má plné větve plodů. Na té naší se také nějaké plody najdou, ale málo. Může to být nějak ovlivněné stářím? Někde jsem četla že se moruše dožívá 500let? tolik určitě nemá, ale je vyšší než dům.

Děkuji za odpověď

Jitka Martínková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 108.192 (?), 6.7.2009 22:26

Dobrý den

Mohu jen říci, že když jsem byl malý, ojídal jsem jeden strom moruše bílé který měl výšku 4 pater, a bobulemi byl prostě posetý. A nahodou dnes jsem viděl podobný posetý bobulemi obrovský strom na vl.st. Dějvice-Gimnazijní. Takže, věk by vadit neměl.

Hezký den, Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 192.185 (?), 12.10.2009 11:22

Bílá moruše potřebuje zpravidla opylit - černá se opylí ještě před rozkvetením.

Černých moruší mám hromadu, bílé jen vyjímečně (přitom mám na zahradě asi 15 morušovníků) :c)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika