Kokosové vlákno



host - 210.193 (?) 
7.1.2011 20:02, zobrazeno: 19557x

koupila jsem si kokosové vlákno. Jaké s ním máte zkušenosti? přidáváte ho i do venkovních truhlíků? Můžu s ním přikrýt zeminu v truhlíku, aby nevysychala půda v době veder? děkuji Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 230.216 (?), 7.1.2011 23:50

Veruno, Kdysi davno sem v nem zkousela pestovat par rchidu a nelibilo se jim. Take v nekterych je hodle soli proto mozna lepsi namocit na noc. Na kvetinace a truhliky pouzivam kuru. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.193 (?), 8.1.2011 14:50

já jsem si dnes přečetla návod na pěstování na obalu kokosového vlákna a píšou jen, že si to má zalít vodou. Ale nevím jestli se mohou rostliny pěstovat jen v tomto substrátu nebo se má přidávat do zeminy. Já myslím, že kok. vlákno neobsahuje žádné živiny, takže by se asi muselo přidávat hnojivo a pěstovat v tom rostliny jako v hydroponii. No vyzkouším to. V předchozím přípěvku píšete, že jste v tom zkoušela pěstovat par rchidu, jde zřejmě o chybu, ale nenapadá mě, co by to mohlo být, možná orchideje, ale ty se mají pěstovat ve stromové kůře, jak jsem se dočetla. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 8.1.2011 16:08

Neco lidi pestuje orchidy v kokosovem vlaknu o chybu nejde. Ja ho proste nemam rada a nerada s nim pracuji a vubec nevim jestli ma nejakou vyhodu mimo delani kobercu nebo kvetinacu. Co je ale vyborne je lisovana kokosova 'raselina' ktera se prodava ve tvaru cihly a pak se hodi do vody, nabobtna a pridava se k hline, compostu, atd. Kozicka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.193 (?), 14.1.2011 18:40

no ano, já jsem vlastně koupila tu kokosovou cihlu, jen jsem se špatně vyjádřila, protože jsem nevěděla, že je ještě jiné kokosové vlákno. Chtěla abych vědět, v jakém poměru se asi přidává do zeminy, případně zda se dají pěstovat rostliny jen v této kokosové rašelině s přihnojováním. díky Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 14.1.2011 19:51

Verus,

se pouzivaj ruzne produkty z kokosu na rostliny :
1.Vlakno; 2. Lisovane kosticky 3. Raselina- ktera skutecne vypada jako raselina jenze je hrubsi.

c.1 Nemam rada jak jsem jiz psala

c. 2 Kosticky - jedina moje zkusenost je jenom na orchidy (hlavne Onc.) neb jsou drahe a do pudy na normalni kytky ja je nikdy nemichala. 

c. 3 Raselina z kokosu nema - jako normalni raselina-zadne vyzivne latky ale ma neutralni pH7 a take udrzi hodne vody ( 8x sve vahy). Ja ji pridavam k Phal. a Paph. V ni samotne jsem nikdy nic nepestovala. Ale pochopitelne ji muzete smichat s perlitem a vermiculite a pak potrebne hnojit nebo s hlinou? .
Kdyz smichate perlite a vermiculate s normalni raselinou budete mit substrat s nizsim pH.. kdyz s kokosovou raselinou pH bude asi vyssi..Zalezi na tom, jake kytky pestujete, a jakou smes pro ne chcete.

Napriklad: Na Petunii bych kokos asi nepouzivala neb petunia roste a kvete nejlip v substratu asi pH 5.4-6.0 a pri vyssim pH nemuze dobre brat vyzivu co potrebuje. Pisi to srozumitelne? K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 210.193 (?), 14.1.2011 20:26

díky za informaci. Jen prosím nevím, co je "vermiculite". Ještě vás poprosím o vysvětlení pH, když je nižší pH, tak tomu se říká půda zásaditá? a když je vyšší pH tak je kyselá? a když má být půda kyselá, tak se přidává rašelina? a když nemá být kyselá, tak se může přidat vápno? nějak v tom tápu. taky jsem myslela, že petunie a surfinky mají rády rašelinu. promiňte mi mou neznalost, ale asi proto mi některé rostlinky nerostou, když přidám rašelinu a ona tam nemá být. díky Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 14.1.2011 21:11

Verus,

omlouvam se..je to vermikulit a pokud si ho koupite kupte ten nejhrubsi a na kytky (je nekolik typu).

pH7 je neutralni; vse pod pH7 je kysele; vse nad pH7 je zasadite. pH6 je desekrat kyselejsi nez pH7, naprikad. Mnoho rostlin toleruje pH ve vetsich rozmezich ale mnoho take ne.

Ano, raselina snizi pH substratu; a vapno (rozpustne ve vode) zvysi. Ale jak dlouho vydrzi nizke/vysoke, zalezi na vasi vode. Hnojeni ma jiste take vliv.

Ja osobne vapno v kvetinacich nepouzivam ale pouzivam lzicku-dve Dolomit (uhlicitan horecnovapenaty)  coz je vapno a horcik v jednom mineralu a rostliny si vezmou co chtej. Ale vapno na kytky je snad taky dobry. Nelamte si s tim moc hlavu, ale je dobre tyto zaklady a co rostliny toleruji vedet, zvlaste kdyz pestujete citlivky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.193 (?), 22.1.2011 17:52

děkuji za vysvětlení. Vermikulit jsem koupila. Teď už vím, proč petunky či surfinky moc nerostly, já jsem myslela, že potřebují rašelinu a tak jsem ji přidávala. Dolomit kupuji. Do truhlíků kupuji zahradnickou zem a tak se podívám, jaké Ph tam je. Chci se zeptat, jestli jde koupit  - kde -  něco, co by mi změřilo Ph v zemi, kde pěstuji kytky, snad jsem slyšela o nějakém papírku, který změní barvu. také se má prý zemina něčím polít a podle toho, jestli zpění se pozná, jestli je zem kyselá. děkuji za vaše rady, Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika