Zkušenosti se závlahou přímo ke kořenům stromků



Stránky: 1,  2,  3   
host - 245.214 (?) 
29.8.2013 9:31, zobrazeno: 27413x

Dáváte k nově vysazeným stromkům drenážní hadice, umělohmotné trubky nebo hadice pro občasnou závlahu ke kořenům? Letošní sucho mě přinutilo o tom uvažovat. Zaléváním kolem stromku konví hodně vody ztratím odparem do vzduchu. Do jaké hloubky ke kořenům? 40cm, 60 cm |? Jaký průměr hadice? Za zkušenosti děkuji. S pozdravem, Tom

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 29.8.2013 10:10

Mohu vřele doporučit. Drenážní trubky jsem zavrtal již ke stojícím stromům pomocí motorového  zemního vrtáku. Hloubka se řídila délkou vrtáku - cca 80 cm. Hadici o něco slabší než průměr vyvrtané díry (80mm) jsem zasunul dovnitř a obsypal pískem. Ústí hadic jsou v úrovni terénu a zakryté víčkem, takže   ani neruší vzhledem ani nebrání sečení trávy. Kromě zálivky využívám i k přihnojování. Hadice pojme naráz  vodu z 10 litrové konve.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 195.173 (?), 29.8.2013 14:45

Takze tento zpusob je neucinejsi?..neni to moc 80.cm, jako lestos jsem hodne zaleval, jen sehnat nekde nejaky vrtak, kde to tak muzou mit?..ja daval k jedne trnce najednou i 100.l vody a vsechna stekla pod zem, je to kolem stromku poryte a jeste zbytne slamy, hnoje a mulce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.214 (?), 30.8.2013 12:07

Děkuji Všem za  odpověď!  Mně stačí hloubka 50 - 60 cm. Pak je už těžký jíl.  Teď jen na hadici nezapomenout při výsadbě na podzim. Taky by mně zajímalo jaký vrták je na díru do hlíny o průměru 80 - 100 vhodný. s pozdravem, Tom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.34 (?), 29.6.2014 8:28

Tu na jz Slovenska skoro 2 mesiace neprsalo, len tak kvaplo. Stromky zavlazujem zo sudu. Sud pomaly tecie, myslel som, ze je nanic, ale nemal som cas ho odviest do zberneho dvora. Vyuzil som ho na zavlahu stromkov. Postavil k stromu, nechal naplnit vodou az po horny okraj. Za ten cas uz nieco "pustil". Do druheho dna rana zostal len vlhky flak. Viacmenej na tom mieste, cize mozno predpokladat riadne hlboke zavlazenie. Nie je to zbytocne vela, vyse 1000 mm zrazok na tom malom kusku?wink Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.2 (?), 29.6.2014 8:49

Změní se na věci něco, když dostanete odpověď "ano" nebo "ne"? Tu vodu už do sudu zpátky nedáte a strom taky nemůže odstoupit stranou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.34 (?), 29.6.2014 11:32

Dobra rada nad zlato, ved toto nie je posledne sucho. Chcel som tymto sposobom aj trochu pohnojit... podhodit kompost, alebo cererit pod sud, ale bal som sa, ze zkontaminujem spodne vody. Takato hnojiva inekcia by niekedy nebola naskodu. Zasiahne viac korenovej sustavy ako hadice. Ak by sa to zopakovalo dokola stromu s menej vody, zavlaha aj pohnojenie by bolo takmer dokonale. Staci deravy sud. Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.26 (?), 29.6.2014 19:04

Já hodím hadici a nechám ke švestce natéct asi dva sudy najednou, určitě se vsákne víc než odpaří. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.34 (?), 29.6.2014 21:23

Stromy zavlazujem tak raz za rok. Musi byt dlhodobe sucho a musi to byt v obdobi, ked to sucho vadi. Napriklad tvorba plodov broskyne... juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 73.71 (?), 30.6.2014 10:44

Staci deravy sud.

Tak tak. Praktikuji něco podobného už 10 let s betonovou skruží. Dno dokonale netěsní a cca 1,5 metru od ní mám vysazenu jednu jabloň, která každoročními výnosy patří k nejvýkonnějším a myslím, že pouze odrůdou to nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika