Zkušenosti s doděláním ventilu k sudu



Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?) 
22.9.2013 11:59, zobrazeno: 20146x

Chtěl bych si dodělat ventil k sudu abych nemusel neustále chodit s kýblem.
Bude asi potřeba v mém případě dát sud na nějaký podstavec aby vodu vytlačil i ve výších místech, počítám cca ½ metru.
Máte nějaký typ na ventil a jeho umístění na sud a ideální průměr hadice


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 22.9.2013 12:17

Toto jsem dělal na chalupě asi před 30 lety, funguje bez oprav do dnes, jen občas vyměním kohout.

Základem je 3/4 coulová trubka, na kterou jsem si nechal vyřezat závit po celé délce, asi 12 cm.  Na sud jsem namaloval asi 10 cm nade dnem obrys otvoru pro trubku, po obvodu co nejhustěji vyvrtal díry tenkým vrtáčkem, ostrým malým majzlíkem prosekal zbývající kov mezi otvory a díru začistil kulatým pilníkem. Na trubku z každé strany našrouboval 3/4 coulovou matici, která má z jedné strany široké osazení - tenkrát se běžně prodávala a snad i dnes a tyto k sobě pevně utáhl. Původně jsem dal mezi stěnu sudu a matici gumové těsnění, to při utahování ustřelilo ven, poté obyčejnou koudel natřenou fermeží, neustřeluje a drží dodnes. Zvenku pak spojku a do ní kohout, dříve obyčejný šroubovací, nyní kulový. Hadici tam nemám, vodu napouštím do kýblů či konve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.11 (?), 22.9.2013 12:46

dejte si do googlu vypustny kohout na sud a nemusite nic vymyslet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 20.4.2014 13:03

Tak jsem konečně dodělal sud i s výpustným ventilem, který je umístěn na železné konstrukci abych mohl pod mírným tlakem vody i někde zalévat


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.19 (?), 25.4.2014 7:51

Dobrý den, mám to udělané podobně, jen ve větší výšce a na dva sudy. Ale používám to asi 20let a sudy již prorezávají. Tak jsem se rozhodl pro nové sudy a řeším stejný problém s utěsněním vývodu ve dně - ne z boku. Dilema je jestli použít plastové, nebo kovové sudy. U plastových mám obavy z hlediska mrazů. Ale asi si je pořídím. Jinak vše zalévám hadicí s dosahem asi 20m. Voda není studená ze studny a je měkká. Všem vřele doporučuji. Alex 

Sudy
Sudy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika