Zahradna hadica pod stalym tlakom



LubosP - (4) - 29.174 (?) 
4.4.2016 13:51, zobrazeno: 4788x

Ahojte,

zaujima ma ci je mozne ponechat zahradnu hadicu pod tlakom napr. cele leto.
Chcel by som ju napojit na vodovodny kohutik, ten nechat stale otvoreny, na druhy koniec hadice namontovat nejaky plastovy ventil a regulovat vodu len tymto ventilom.
Su tieto hadice a ventily na to stavane?

Dakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 4.4.2016 14:36

Můžu vám říct jen svoji zkušenost - mám obyčejnou noname hadici s noname elektroventilem pod stálým tlakem ~3 bar a problém s tím není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.232 (?), 4.4.2016 14:54

Ventilu ani hadici to nevadí, ale když to necháte ležet celý den na slunci, tak se může stát, že vám hadice praskne, vlivem ohřátí vody a zvýšení tlaku v ní  (vlastní zkušenost).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.105 (?), 4.4.2016 18:01

nie je to zrovna vodarenska instalacia a moze sa stat, ze sa guma unavi, roztiahne, utrhne a vytopi vam zahradu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.30 (?), 5.4.2016 12:08

Asi dvakrát se mi přes léto stalo, že se hadice vlivem tepla vyvlékla z plastových rychlospojek. Takže já bych nedoporučoval.  David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
paccho - (11) - 40.193 (?), 29.4.2016 20:47

Ventily a hadice na to stavěné jsou, ale chce to kvalitní hadici (pozná se podle ceny a podle tloušťky stěny, takže nešetřit) a hadici po několika letech preventivně vyměnit za novou, zejména pokud je na slunci. Místo plastových rychlospojek bych konce hadice osadil mosaznými koncovkami, na kterých se hadice zajistí kovovým stahovacím páskem, ten pásek co se stahuje šroubem.  Také by bylo dobré vědět, jaký tlak vody máte v potrubí, hlavně v noci, když není odběr, klidně tam můžete mít i 8atm a to je dost, Potom to chce namontovat regulátor tlaku vodu, který Vám to srazí, bude to dobré pro celý dům.  Zahradu to nevyplaví, ale kubík vody z vodovodu je dneska dost drahý. Mám to takhle už mnoho let k zahradní sprše od jara do podzimu, ráno v tom voda i zmrzne, v létě je hodně horká, ale kvalitní hadici to nevadí. Nepíšete kolik metrů hadice potřebujete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.232 (?), 11.7.2016 14:19

Osobně bych rozhodně nenechával hadici pod stálým tlakem kvůli prasknutí. Když už k prasknutí dojde tak rozhodně nějak nelepit lepidlem, nevíc se mi osvědčilo spojení pomocí železných spojek jako jsou tyto a tyto spony dát například ještě přes jednu vrstvu hadice, či nějaké gumy a poté pevně utáhnout, samotné lepení nestačí, ale nedržet hadici stále pod tlakem je myslím ideální prevence.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika