Vodní hodiny Hozelock



sm0lda - (31) - 130.11 (?) 
9.7.2014 15:58, zobrazeno: 5308x

Ahoj zavlazovaci,

mam dotaz ohledne zavlazovacich hodin Hozelock. Mate s nima nejake zkusenosti? Koknretne myslim tyhle modely:

- Vodní hodiny AC1 Simple 2705

nebo

- Vodní hodiny AC Pro 2701

Potrebuji jen, aby mne hodiny seply rano a vecer a zalily zasazeny travnik na chate, kde mne neustale usycha kvuli horku. Tot vse. Me naroky nejsou velke, ale nemam zkusenosti s temato vecma. Mohu poprosit o nejake hodnoceni?

Perdem dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 148.172 (?), 10.7.2014 7:41

Konkretne s touto znackou skusenosti nemam. No mozem poradit na co sa sustredit. Moznosti programovania su pri vsetkych znackach takmer rovnake, lacnejsie maju moznosti menej, drahsie viac plus moznost pripojit aj nejaky ten senzor. Co je vsak dolezite je system otvarania a zatvarania ventilu v hodinach. Pri lacnych znackach som sa stretol so systemom, ze v hodinach bol akysi gulovy ventil a motorcek ventil otvaral a zatvaral. Casom sa sedlo vyjazdilo a hodiny aj ked iba trocha ale predsa len prepustali aj v zatvorenom stave. Tento system je lahko rozpoznatelny kedze pri zapnuti/vypnuti je pocut vrciaci motorcek.

Kvalitnejsie znacky ako napr. Gardena, pouzivaju system akehosi membranoveho elektroventilu. Tu je vsak tiez urcita nachylnost na cistotu vstupnej vody, preto vrelo odporucam pouzit predfilter z kvapkovej zavlahy napr. mne sa osvecil tento za 8€


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sm0lda - (31) - 130.11 (?), 16.7.2014 13:37

Tak nakonec jsem zvolil zavlazovaci hodiny od Gardeny - Zavlažovací počítač EasyControl. Cena pod tisic korun, tak snad nezklamou.

Jen dotaz jak casto a jak dlouho zalevat novou travu?

3x denne po dobu x minut. Nevim ale jak dlouho pri jednom cyklu travu zalevat. Poradite mne nekdo? 15, 20, 30min?

Samozrejme zalezi na pocasi, ale neco nastavit musim...

Diky za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.22 (?), 29.1.2015 0:53

Dobrý den. Prosím o radu. Chtěl bych použít na závlahu ze sudu níže uvedené:
- Zavlažovací hodiny Gardena EasyControl
- Zavlažovací hodiny Gardena FlexControl
Prosím o info, jestli to bude fungovat, které vybrat a o zkušenosti s nimi. Děkuji velmi pěkně. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika