Oprava staré ruční pumpy



host - 255.209 (?) 
12.6.2014 10:08, zobrazeno: 18916x

Zdravím! Poradil by někdo jak opravit starou pumpu, která jde naprázdno? Ve spodní části stojanu jsem objevil zbytky ztrouchnivělého dřeva. Funkční část je zřejmě pod vodou, ale je to pořádně těžký kousek, takže tam zatím ještě je :)


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.6.2014 10:19

... a hlavu s pákou máte také?

Já osobně mám pumpu renovovanou jako funkční dekoraci. Je totiž napojená na zahradní vodovod tak, že páka pumpy nevykonává práci, ale jen ovládá ventil. Po zvednutí "ťukne" do samouzavíracího ventilu a ten tak na chvíli otevře.

Dá se i udělat ovládání pákového/motýlkového kulového... či spínání ponorného čerpadla. Zvednete rameno páky - teče, spustíte rameno páky dolů - neteče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.209 (?), 12.6.2014 10:26

Ano, je to komplet. Pár let je mimo provoz, tak mě napadlo že by se mohla opravit, pokud by to nebylo příliš složité, nebo nákladné. Jinak elektrické ponorné čerpadlo tam je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.6.2014 10:43

Pokud vidím dobře, je stojan tržený mrazem a stažený objímkami. Převedení na funkční dekoraci to nebrání, potřebujete jen to upevnit k zákrytové desce studny a vnitřkem protáhnout hadici. K upevnění na zákrytovou desku sloužil takový litinový talíř a zespodu spona na trubku výtlaku vyklínovaná proti rubu zákrytové desky.

Pokud se vám do toho nechce, koupím co máte za 12 Kč/kg. Kontakt mi dejte do soukromých zpráv (nutné přihlášení). Potřebuji na zahradě ještě nahradit 3 výtoky sbírkovými typy stojanů pump.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 255.209 (?), 12.6.2014 12:05

Měl jsem v úmyslu ji uvést do původního stavu ale to zřejmě znamená vytáhnout ji ven celou a na to bych asi potřeboval jeřáb :) K mání bohužel není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.6.2014 12:44

to co upadlo do studny lovit nemusíte, to se dá koupit od nového Sigma Standard II.

Hlavní je, aby jste měl vše co bylo nad zákrytovou deskou studny a aby v litinovém těle talíře nebyl zcela vyrezlý závit. Měl by jste mít tedy sloup a rameno (viz fotka), hlavu, páku, čep páky, dvě podložky, závlačku. Na konci páky je přes čep táhla a stěžeku upevněno táhlo k pístu v čerpacím válci. Pod zákrytovou deskou je spojovací trubka výtlaku, pracovní válec kompletní, sací trubka a sací koš. Na výtlačnou trubku se dává odvodňovací ventil pro vypuštění vody na zimu.

Dejte fotky všeho co máte a detaily v jakém je to stavu. Taky napište představu, jak budete chtít sanovat tu mrazovou prasklinu. Svěrné objímky nejsou právě to nejlepší řešení a možná právě proto byla pumpa odstavena z provozu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 255.209 (?), 12.6.2014 13:04

Tím jsem nemyslel, že spodní část spadla do studny. Za táhlo pístu se dá vytáhnout celá pumpa i s talířem, ale je to celé příliš těžké. Momentálně je to opět složené - foto.

Povedlo se mi ale ukroutit zreavělé šrouby držící stojan na talíři - foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika