Od kdy zachycovat dešťovou vodu?



host - 39.19 (?) 
10.3.2015 23:27, zobrazeno: 5138x

Dobrý den,

od kdy zachycujet dešťovou vodu?

Mam IBC kontejnery, mám obavy, že by mohlo dojít k jejich poškození.

Bydlim na Jižní Moravě, takže předpokládám, že žádné větší mrazy už letos neudeří.

Díky Aleš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.9 (?), 10.3.2015 23:40

Já už mám sudy do půlky plné, jen jsem v nich nechala pro jistotu plavat kousky dřeva. Pokud jsou teploty ve dne nad nulou a v noci do -5°C, dávám je pod okap.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 10.3.2015 23:49

Jeden kontejner mám pod okapem zapušténý ze 4/5 v zemi a ten vůbec přes zimu nevypouštím. Za poslední měsíc u nás napršelo jen 8mm srážek a tak teď mám alespoň čím zalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 11.3.2015 0:26

Vlastní nádrži se většinou nic nestane ani když ji necháte plnou přes zimu, ale výpustný kohout je citlivější. Obecně však má voda dobrou tepelnou setrvačnost a tak je možné zachytávat bezpečně vodu do nádob, jakmile je průměr mezi maximální a minimální denní teplotou stabilně nad hodnotou +1°C (+2°C pokud by nádoba byla na větrném místě a ve stínu). Tmavé nádoby v chráněném místě dokonce naakumulují tolik tepla, že obecný průměr denních teplot měřený v standardní výšce a ve stínu budky může být i -1°C.

A konkrétně, už mám také velkou nádobu pod okapem. Přes zimu jsem tam měl jen kýblík od primalexu a povětšinou byl polorozmrzlý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 11.3.2015 8:08

Zdravím.

Máme také IBC kontejnery, manžel je o víkendu propojil a napojil, dneska do nich už teče voda. Jeden samostatně stojící se plní už od konce února. Mráz není takový, aby takovému materiálu něco udělal, prostor na případné rozepnutí ledu tam je. A po loňské zkušenosti se srážkami radši chytit vodu teĎ, dokud je, než pak zalévat vodovodní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 11.3.2015 8:24

Na Moravě snad ne, u nás udeřilo loni 17.dubna -7. Vše v kvěu samozřejmě zmrzlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika