Náhrada za poškozené čerpadlo u Darlingu



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Darden - (7) - 28.210 (?) 
5.4.2016 11:04, zobrazeno: 20798x

Zdravím zde přítomné, potřeboval bych poradit s náhradou čerpadla u Darlingu.Chtěl jsem po zimě zprovoznit vodárnu, ale dostalo se mi nečekaného překvapení a to v podobě uštipnutého dílku na čerpadle.vždy před zimou celou soustavu demontuji, včetně odvodnění a uschovám do místnosti kde teplota neklesá pod 0 °C.Tak netuším co se mohlo stát.Bohužel netuším, jakým čerpadlem nahradit to které je zničené, štítek na čerpadle je nečitelný.Mám jen a pouze údaje z motoru: výr. Mohelnice, výkon 400W, 1425ot/min, připojení je na 380V.Jen podotknu, že výkon sestavy je pro mé použití delší dobu nevyhovující, hlavně rychlý pokles tlaku vody při zalévání.Takže na místě je i otázka, jestli je lepší investovat do silnější sestavy.Děkuji za každé rady a postřehy... Jirka





Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 227.186 (?), 5.4.2016 12:22

 Je to stará dobrá klasika - povrchová čerpadla... SVA... Sigma.
Dodnes se v nezměněné formě vyrábějí a běžně k dostání jsou i všechny nahradní díly.

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Darden - (7) - 28.210 (?), 7.4.2016 8:52

Děkuji za reakci, díval jsem se že je opravdu stejné, tedy až na uchycení k plotně.Takže budu muset stejně koupit knový komplet čerpadlo + motor, protože i těch 400W se mi zdá docela málo.Ještě se zeptám, nádrž kterou bych chtěl používat se také tlakuje, podobně jako expanzní nádrže?Nikde jsem na ní nenašel ventilek k měření a nebo natlakování.V tomhle směru jsem naprostý laik a tuto sestavu Darling jsem spíš podědil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 7.4.2016 9:09

pokud se musi kupovat i motor potom česka kvalita je na generace ale je to pecka prodava se motorblok italska vyroba chodi dobře cena supr a napoji se to na tu vaši nadrž vy chcete aby vam lidi radily a dadrž mate přikrytou hadrem to je fakt moc dobré

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Darden - (7) - 28.210 (?), 7.4.2016 9:49

Pokud si všimnete hned prvního příspěvku, tak jsem dotaz hlavně směřoval na čerpadlo a ne na nádrž.A když už jsme u té všímavosti, tak to není hadr ale ubrus. enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.102 (?), 7.4.2016 10:27

Čerpadlo jde repasovat doma - záleží, jaké máte možnosti a schopnosti. Každý díl se dá koupit - snad to není tak staré, aby to Sigma něměla ve skladu. jenže bude asi pořeba vyměnit i oběžná kola a pak je lepší koupit čerpadlo nové, kola jsou nalisovaná a je to opruz sundat. Zeptejte se v prodejně, jestli Váš motor utáhne čerpadlo větší, tj s přidaným jedním stupněm. Když ne, zvažte zvýšení vypínacího tlaku na stykači. trochu by to pomohlo.

Jestli čerpadlo často zapínalo, nebylo v zásobníku dost vzduchu (tenhle zásobník   myslím vak nemá).Vzduch si čerpadlo přisávalo tím "šroubkem" co je na vstupu vody do čerpadla. V nádrži byl uvnitř plovák, který při nadbytku vzduchu jej odpouštěl (v nádrži bylo málo vody, plovák poklesl a otevřel ventilek na vypuštění vzduchu). Jestli to tam bylo, je to určitě zarezlé. Používáte li to jen na zalévání, není nádrž bezpodmíněčně nutná. Jinak bych si dal dolu na nádrži, kde je zátka, ventil a když by bylo málo vzduchu (poznáte dle častého zapínání - čili rychlého poklesu tlaku), tak při vypnutém čerpadle můžete nádrž vypustit a tím ji naplnit vzduchem. Nějaký čas to vydrží. Když byste mohl dát další ventil někam   nahoru, jde to rychleji vypustit. Také se dá po úpravě ventilu nádoba čas od času tlakovat komresorem  (?pumpičkou???). Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 238.194 (?), 7.4.2016 10:49

 Výkon motoru k danému čerpadlu je plně dostačující. Pokud by nebyl tak by se přehříval a časem spálil.
Pokud Vám nestačí jeho průtok, nespojovat s výkonem motoru, tak si musíte pořídit vyšší řadu. Existují:
20 SVA - 0,3-0,5l/s
25 SVA - 0,5-1l/s
32 SVA - 0,8-1,3l/s
Dále v těchto řadách existují typy 1, 2 a 3stupňové. Ale počet stupňů nemá na průtok vliv, jen na výtlak!!!
*
Ale rychlý pokles tlaku má na svědomí malé množství vzduchu v nádrží. Je třeba si s tím pohrát a vyladit to. K tomu slouží vodoznak, manometr, regulační ventilek na boku nádrže spojený s plovákem uvnitř a taky hadičkou která vede přes popíchnutou kuželku do vstupní příruby čerpadla.
Většinou jsou ty darlingy už dnes očesané a přisávání vzduchu se řeší jen tou propíchnutou kuželkou. Jakž takž to funguje, ale není to ono. Ale pořád lepší než ty dnešní gumové vaky... Važte si té nádrže.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.7 (?), 7.4.2016 11:20

 Píšu to raději do zvláštního příspěvku...
Technické údaje čerpadel SVA jsou např. na webu sig-impex.cz

Jinak repasi doporučuji - je velmi jednoduchá a opravdu každý nahradní díl se dá koupit. Ale kvůli možné záměně bych se vyhnul eshopům. Jedině na prodejně podle vzoru!
Jediné úskalí je v pootočení přirub a spojovacích části tělesa čerpadla. Je nutné před demontáži si ryskami označit jejích správné polohy. Jinak bude čerpat mizerně nebo vůbec!

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 7.4.2016 15:33

Když se na to čerpadlo dívám, tak repasi nedoporučuju.Je to nějaký starý kus.Viz ta základna a to místo pro ucpávku.Najděte si co stojí ten výtlakový kus, vrtulky,hřídelka, klínky.Pak to musíte čistit uvnitř tak dlouho, až se obě vrtulky budou točit.Hledat něco vcelku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 7.4.2016 15:43

připada mi že to stare čerpadlo nema vubec odlitek ve kterem je ložisko nebo je to velmi stary typ bez ložiska s dvěma futry běžne jsme dily litiny svařovaly nebo pajely mosazí ate těžko to budete chtit po někom kdo o tom nic nevi a taky vyrovnani na spojce ikdy se da nove čerpadlo musi se deska přebrousit vyřezat nove zavity nova spojka a sesadit a vyrovnat s motorem to když se neudela mate brzy po spojce a po ložiscích   to čerpadlo když se na zimu odšroubuje tak se musi postavit a nechat tak a nemuže se stat že to mraz roztrha

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika