Jaké čepadlo k vysokotlaké myčce



host - 209.230 (?) 
6.5.2016 9:23, zobrazeno: 5807x

Zdravíčko. Pořád hledám na netu, mám wapku a k tomu vibrační ponorné čerpadlo nicméně je to dosti špatná kombinace, porotože pokud myju s wapkou problém není, ten nastane jakmile vypnu pistoli, tím se vypne čerpadlo u wapky a většinou to hadice nevydrží a někde po cestě praskne (obyčejná zelená zahradné hadice. Jde o to že když vypne čerpadlo u wapky tak čerpadlo ve studni pořád tlačí vodu a ta se nemá jak dostat ven. Je nějaké obyč čerpadlo které se umí samo zastavit pokud tu vodu prostě nepřetlačí? Jak říkám, buď praskne hadice po cestě, nebo se rozepne rychlospojka. stačí mě obyčejné čerpadlo, na mou občasnou práci s wapkou, vodárnu ani takové srandy nepotřebuji. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 218.50 (?), 6.5.2016 14:22

Buďto to řešit nějakým přetlakovým ventilem a nebo prostě nádobou, která při zastavení wapky přinejhorším přeteče. Když bude dostatečně velká, tak ji jen napustit a pak umývat. Nádoba musí být ve stejné nebo raději trošku větší výšce než čerpadlo wapky a hadici možná bude potřeba zavodnit, aby si wapka nasála. Záleží na konkrétní wapce. V každém případě dávejte pozor, ať wapka neběží nasucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.235 (?), 6.5.2016 16:04

Něco takového - Průtokový a tlakový spínač Wilo BRIO 2000 TOP - by nestačilo? Jsou i levnější, ale musíte si to najít sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.235 (?), 6.5.2016 16:11

Nebo toto: DSK 10 Průtokový spínač (hydrokontrola)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 218.50 (?), 6.5.2016 19:08

Tyhle hydrokontroly vypínají po cca 10 sekundách nulového průtoku. Za tu dobu to asi hadici přetlakuje. Ale možná by fungoval i klasický tlakový spínač, pokud by šel nastavit na dostatečně vysoký tlak, aby nevypínal i když běží wapka. Vzhledem k doběhu a určitému zpoždění spínání bych to možná zkombinoval i s přetlakovým ventilem (možná by šel použít nějaký běžný typ z bojleru?).

I tak mi přijde jednodušší a levnější strčit šlauch do kýble, pokud nevadí, že se trocha vody vyplýtvá. Tím spíše, že tazatel píše o občasném mytí.

Mimochodem, jen ze zvědavosti by mě zajímalo, co přesně to je za čerpadlo. Klasická 1/2" PVC hadice, pokud není přestárlá nebo echt aušusová, tak se jen tak nedá roztrhnout lecjakým čerpadlem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.213 (?), 6.5.2016 19:45

Je třeba použít odstředivé čerpadlo s malým tlakem nebo brát vodu ze sudu.Vibračnímu čerpadlu nebo vřetenovému nesmíte omezit výtlak uzavřením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.230 (?), 7.5.2016 0:03

To bych opravdu kecal co je to za čerpadlo přesně, je to ze Sigmy (Sigma pumpy) ale je kupovaný tak 5 let zpátky a záručák už nebyl platný a šel do koše nicméně vypadá podobně jako Ponorné čerpadlo RUCHE 1NG, 230 V, 220 W, 50 m kabel, (MALYŠ)

Řekl bych že ten tlakový spínač nebude to pravé, spíš by se na to hodilo něco co čerpadlu odstřihne elektřinu jakmile vypne čerpadlo wapky. Nicméně jestli tak nějak funguje tak by byl ideální.

Ještě s tou hadicí, je to obyč TOYA Hadice zahradní zelená 3/4" 50 m TO-89310 a ve studni už je prasknutá ale tu jsem tam nechal tak, když mi praskla venku tak jsem musel kus odřezat a vyhodit. Prvně mě ale hadice vyletěla z čerpadla když jsem vypnul wapku, tak jsem tam přidal sponku a pak začla praskat hadice.

S tím kýblem je pravda že to bude nejjednodušší možnost ale není to tak komfortní no nicméně díky za všechny rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 7.5.2016 2:27

Existují zásuvky slave-master, kde odběr ze zásuvky "master" ovládá ostatní zásuvky "slave". Většinou se to používá v dílně při práci s nářadím, které má připojený vysavač jako odsávání prachu. Nářadí se zapojí do mastera a vysavač do slave a vysavač se pak zapíná a vypíná současně s nářadím. Některé dílenské vysavače to mají integrované, ale určitě už jsem to viděl i samostatně, něco jako prodlužovák. Ale nejsem si jistý, jestli to vypnutí bude dost rychlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.230 (?), 7.5.2016 7:06

U vysavače je cca 3-5s prodleva, mám Festoola doma, musím vyzkoušet. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika