Čerpadlo Sigma nefunguje



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 0.1 (?) 
1.9.2015 19:50, zobrazeno: 49427x

Dobrý den,

stalo se, že mi došla v kopané studni (8m) voda. Čerpadlo běžělo nějakou dobu naprázdno, když jsem to zjistil bylo docela teplé ale ne vařící.

Čerpadlo jsem rozebral, vše se zdálo v pořádku - nepoškozené, vyčistil, dal nové těsnění. Zalil jsem jak čerpadlo tak i potrubí do studny, spustil, čerpadlo se točí ale bohužel vodu nečerpá. Poradí někdo co s tím? Voda ve studni již je.

Už skutečně nevím co by to mohlo být. Když sundám přírubu s trubkou co vede k tlakové nádobě a zapnu ho tak ta voda, kterou je zalito, ani nevytryskne nahoru. Složil jsem ho snad správně - označení II nahoru. Jedná se o jednostupňové čerpadlo - viz foto.

Jinak je to výrobek sice ze 70.let, ale bylo uskladněno nové a nainstalováno teprve před dvěma lety.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 0.1 (?), 1.9.2015 19:51

typ


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.1 (?), 1.9.2015 19:52

sesazení směrem nahoru


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 1.9.2015 21:33

Na obrázku máte v místě otvoru pro nalévání zašroubovánu redukci k připojení přivzdušovací hadičky bez připojení k ventilku na tlakové nádobě. Když hadička zteřela, často se zahodila a dírka v redukci se ucpala sirkou namočenou ve fermeži. Pokud je nyní dírka čistá, čerpadlo přisává falešný vzduch místo aby začalo zdvíhat vodu. Pro odzkoušení stačí dírku zacpat prstem...

Druhou věcí může být netěsnost sání v prostoru zteřelého původního těsnění mezi přírubami sání. Při sacích výškách do 4 m stačí opakovaně používat těsnění původní, ale při sacích výškách nad 6 m je nutno buď použít těsnění nové, nebo původní před montáží v celé ploše natřít separační silikonovou vazelínou (např. Lukosan M 14).

cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.1 (?), 1.9.2015 21:45

Se zacpanou dírkou jsem to také zkoušel, bohužel beze změny. Jinak v běžném provozu byla stále zacpaná.

Zkusím tedy dát nové těsnění k sání jak pod "brýle", tak pod převlečnou matici před kolínkem.

Ještě mne napadlo, mezi jednotlivé díly stupně čerpadla se dává papírové těsnění (3x kruh), vystřihl jsem si ho ručně, dělal jsem to tedy i při posledním rozebírání a nebyl s tím problém, ale radši koupím nové originální.

Jinak děkuji za reakci i radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 1.9.2015 21:38

Tak jak píšete voda musí vyletět, i kdyby ventilek přisával. Opravdu je správně sesazené? Je na hřídeli klínek?  Točí se oběžné kolo, správným směrem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.1 (?), 1.9.2015 21:49

Ano, točí se správně podle šipky na čerpadle, klínek tam je, lopatky vrtule jsou plochou stranou do záběru.

Sestavené snad je dobře, ten jeden stupeň snad ani jinak sestavit nejde aby to pasovalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 1.9.2015 21:58

To není možný, jestli pustíte zavodněný čerpadlo s otevřenou výtlačnou přírubou, musíte být moktý od hlavy k patě. I kdyby to někde něco přisávalo. Někde je chyba. Zkontrolujte to celý znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.1 (?), 1.9.2015 22:03

S tím naprosto souhlasím, už jsem to rozebral a složil mnohokrát a stále nic, no zkusím to znovu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 1.9.2015 22:35

Opravdu se točí hřídel? Je slyšet zvonění kola? Když to ručně protočíse, ozve se škrábnutí kola o desku? To oběžný kolo se netočí, jinak to není možný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika