Automatické zavlažování



Stránky: 1,  2,  3   
host - 178.253 (?) 
19.6.2010 10:59, zobrazeno: 34811x

Dobrý dem chtěl bych si udělat automatické zavlažován. Existují prý počítače které ovládají množství zavlažování podle počasí. Má s tím někdo zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 217.129 (?), 19.6.2010 11:30
Pokial si chcete sam montovat zavlahu tak Gardenu. Pokial si to date robit tak su znacky Toro, Hunter, Rain Bird a pod. Ja osobne mam rad Hunter. Zavisi ale od velkosti zahrady nie to zrovna lacna vec. Riadiaca jednotka riadi jednotlive okruhy zavlazovania a zaroven sa da k tomu pripojit cidlo zrazok. podnej vlhkosti a pod. jenotlive okruhy su potom rozne postrekovace hlavne na travu.Kvapkova zavlaha zas v zahonoch a pod. rozne sa to kombinuje. Dolezity je aj zdroj vody a vhodne cerpadlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vodnisystemy.cz - (8) - 112.73 (?), 22.3.2011 23:00

Pokud si prejete profesionalni zavlahovy system Gardenu bych urcite nedoporucil, pokud se spokojite s "hobby" zavlahovym systemem tak Gardenu urcite zkuste...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.236 (?), 19.6.2010 19:32

Svepomoci jsem ji dělal taky nakombinoval jsem orbit s gardenou a šlape jak hodinky, jsem spokojený a zahrada taky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.159 (?), 21.6.2010 15:41
Řídit délku zavlažování podle toho jaké je počasí umí více systémů. Např Solar Sync od f. Hunter nebo ET Manager od Rain Birdu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 21.6.2010 17:20
Letos je snad automatické zavlažování všude. Spíš bych potřeboval automatické vysušování. Všude je samé bláto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 150.25 (?), 3.7.2010 15:19

tak ako? stale mate blato?. To sa nam to pekne otocilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.29 (?), 11.3.2011 13:34

Já mám taky ORBIT + dešťovej senzor a postřikovače, ventily a kapkovou závlahu claber.Dělal jsem si to sám a funguje to již tři roky k plné spokojenosti mé i celé zahrady.Při stavbě svépomocí to neni tak drahé a to pohodlí stojí za to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 1.4.2011 21:21

V nabídce firem je všechno možné. Sám jsem si jeden takovým programátor s čidly na déšť koupil. Dnes bych použil samostatná programovací relé na 12 V (pro každou zónu). Je to mnohem levnější a je tam víc možností. Relé mají v elektro obbchodech...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 1.4.2011 22:46

Mám studnu a vody dost. Čidla na déšť ani na vlhkost v zemi nemám. Zahradu mám rodělenou na několik sektorů a zapínám to spínacími hodinami (v rozvaděči na din liště) pomocí elektromagnetických ventilů z vyřazených automatickýh praček. Když déle prší, snadno to na verandě v rovaděči vypnu a pak zase zapnu. V létě je lepší trochu přelít, než nechat zaschnout. Jednotlivé sektory jsou navržené tak, aby je čerpadlo vodárny akorát unapájelo bez vypínání. Každý sektor jede postupně 10 minut ráno a to samé večer. Systém trysek a kapačů je od Gardeny. Ten samý systém mi docela spolehlivě odhání nezvané rybychtivé kočky od jezírka, kolem kterého je závlaha řešená výhradně rozstřikem. Sepnou si to ty potvory samy tím, že aktivují několik pirosenzorů pokrývajících celou oblast. Neznám kočku, která se ráda sprchuje. Na jaře to jen překontroluju, zcela vyjímečně vyměním nějakou trysku zničenou během zimy (většinou se to rozšlápne pod sněhem), semtam nějakou pročistím drátkem a zase to celý rok maká. Jediné mínus této mikro závlahy je v tom, že na listech některých rostlin je trochu vidět usazený kamenec z vody. To ale rozpustí občasný déšť.
Zdraví Vás Ferda mravenec-práce všeho druhu.
PS.Je lepší trochu rozlít, než zapomenout vypít!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika