Recept na zavaření červené řepy (aby nezkvasila)



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?)
8.8.2014 9:47

Mám váhu, kterou jsem si pořídil speciálně na postřiky, váživost do 300g, má asi přesnost 0,05 g, (nebo0,01). Otázka je, co si pod tím pojmem představit. Neodsuzoval bych i odměření přeložením sáčku, pro technické použití to jistě stačí a neudělá se hrubá chyba, to je myslím podstatné. K tématu, nikdy jsem nemusel do řepy dávat konzervant a držela dobře. Nepoužívám zbytečně chemické přípravky, pokud to není nutné. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 7.8.2014 23:16

ale zaokrouhluje na celé gramy... a nepřesnost chodu většiny je 1,25 g. Tedy váha za 299,- kč může ukazovat 1 g a bude mít na misce 2,25 g a naopak může ukazovat 3 g a bude mít na misce 1,75 g

Přeložení sáčku je rychlé a jednoduché při vyšší přesnosti. Ověřeno v laborce při hodině chemie. Dobré i pro postřiky, jako je 1,2 g balení Mospilanu a jeho dělení na 2× 0,6 g.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.8.2014 9:22

zaokrouhluje na celé gramy... a nepřesnost chodu většiny je 1,25 g

Ale to snad ne, na gramy zaokrouhluje běžná kuchyňská váha. Ty malé (a taky nijak drahé)  pracují s přesností na miligramy nebo desítky miligramů. Srovnávat jejich přesnost s přeložením sáčku je úlet. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 8.8.2014 9:47

Mám váhu, kterou jsem si pořídil speciálně na postřiky, váživost do 300g, má asi přesnost 0,05 g, (nebo0,01). Otázka je, co si pod tím pojmem představit. Neodsuzoval bych i odměření přeložením sáčku, pro technické použití to jistě stačí a neudělá se hrubá chyba, to je myslím podstatné. K tématu, nikdy jsem nemusel do řepy dávat konzervant a držela dobře. Nepoužívám zbytečně chemické přípravky, pokud to není nutné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 8.8.2014 9:49

ano, ty s rozlišením na desítky mg (0,01g) začínají na 699Kč (nové) a mají je v každé zastavárně k vážení přijímaných šmuků, ale mně se pro rozdělení 3-7 pytlíčků za rok nevyplatí je ani mít v kuchyni.

Právě pro to dělení je sorbovka (či sorban draselný) v tom pytlíčku nastavena větším množstvím laktózy.

A k té přesnosti, odečítáte cukr obsažený v ovoci od celkové dávky přidaného cukru při výrobě marmelády? Upravujete kyselost jamu přidáním kyseliny citronové na základě ochutnávky nebo odvážení podle receptu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.63 (?), 8.8.2014 9:56

V zastavarne jsem jeste nebyl, za cca 600-700 Kc se da koupit nova kvalitni, mene kvalitni zacinaji od ceny 149 Kc. Predevsim mne prekvapuje, ze takovy znalec zavarovani spotrebuje rocne jen 3 pytlicky. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.8.2014 10:19

Nevím jak jinak odměřit např. postřik svilušky na jedné rostlině v květináči než miligramovou váhou. Doby, kdy litr Arborolu (na 100l vody) stál 11Kčs a  půl litru Metathionu  21 Kčs (na 250 litrů postřiku) jsou pryč. Na dávkování kyseliny sorbové je váha nezbytný pomocník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.8.2014 10:25

Vy chodíte s přístrojem za 140 Kč do značkového servisu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 8.8.2014 10:29

A vy si kupujete levné věci na jedno použití? Já jsem výše uváděl, že pokud bych si kupoval mg váhu, tak pro mne začínají použitelné přístroje na 699 Kč a vím, že když ho koupím a po měsíci přestane fungovat, tak že bude kde podat reklamaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romca77 - (34) - 230.52 (?), 8.8.2014 10:35

Ještě mooooc poprosím, pokud zavařujete do závitových sklenic, nejen řepu, ale včera jsem zavařovala papriku, okurky atd... tak zda kupujete nová víčka a zda sklenice po zavaření ještě dotahujete a otáčíte? Včera mi totiž 3 sklenice z 9 nechytly, tak nevím, kde jsem zase udělala chybu :o(No bez babičky to jde fakt hůře... ale zatím to nevzdávám :o) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 8.8.2014 10:42

Nechytly, protože byly moc zatažené. Pokud nebyla jiná vada. Twist víčka se nesmí před sterilací dotáhnout natvrdo. Musí to být tak akorát, přiměřeně, popsat to nejde. Ne volné a ne na bejka. Taky jsem s tím zápolil, teď už to docela umím. Chycení se zjistí prohnutím středního terčíku víčka dolů (MV.). Poklep nefunguje, všechna zní dutě. Po sterilaci už nedotahuju, víčka se přitáhnou sama dostatečně. Víčka používáme, co máme, občas koupíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika