Žlutý melír v trávníku. Nemoc nebo chyba v péči?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 146.42 (?) 
15.5.2012 16:37, zobrazeno: 25413x

Můžete se podívat, prosím, na tyto fotografie naseho travniku a poradit co s tim?

Travnik byl zalozen loni v srpnu, je automaticky zavlazovan. V letosni sezone na jare probehla vertikulace a doseti, doposud byl 2x hnojen, sekan je pravidelne 2x až 3x týdně na výšku cca 40 mm. Jedna se o Roznovskou parkovou smes. Složení: (kostřava červená Valaška 27%, kostřava červená Ferota 25%, jilek vytrvalý Bača 25%, jilek vytrvaly Ahoj 15%, JM jednoletý rožnovský 5% a Lipnice hajní Dekora 3%).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 146.42 (?), 15.5.2012 16:57

Jeste jedna fotka vlozena primo sem, kdyby za par mesicu odkaz nefungoval.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 15.5.2012 17:12

Když se na ten melír dívám tak bych asi nejdříve nabrousil nůž na sekačce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.1 (?), 16.5.2012 12:27

Chci se zeptat: zůstalo mi hodně hořké soli - můžu něco rozhodit po zahradě na trávník? Třeba že by zezelenaly více listy... rozhodila jsem NPK a efekt jen nepatrný.

Jinak bych zakladateli asi doporučila pročesat trávník, ale po zimně toto mají snad všichni... A tu sekačku si nabruště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.26 (?), 19.5.2012 9:02

Videl bych to na nejakou chybu pri zakladani. Jak vysokou vrstvu ornice jste daval? Jake je podlozi?

Sundal bych vysku na cca 2cm, projel to jeste jednou nozovym vertikutatorem s malym zaberem do pudy. Nasledne vertikutacnimi dratky odstranil sucha stebla. Potom toping piscitym substratem s pridavkem hnojiva NPK 20-7-7.  Snazil bych se to udelat co nejdrive, abyste chytil jarni rustovou krivku travin. Nabrouseni/vymena noze na sekacce je opravdu nutna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.235 (?), 20.5.2012 10:38

Myslím si, že je to chyba v hnojení(od založení trávníku jen 2xhnojeno?).V kombinaci se špatným podložím a častého zalívání nemá tráva žádné živiny.Pak se stavá to, že se snaží rozmnožovat.Vyžene tvrdé stvoly s květy a na nic jiného už nemá sílu.Lehce ji napadnou plísně a jiné nemoci.

Souhlasím s výše popsaným postupem jako akutní ozdravení.A pak bych se zaměřil na správné a pravidelné hnojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.65 (?), 22.5.2012 13:10

mám stejný problém, jemn s tím rozdílem, že tráva byla seta letos v březnu.Byla krásně hustá a tmavě zelená, ale nyní po pátém sečení již nakrátko, koukám stejný problém na 4 místech jen jsou v kruhu.hnojil jsem zatímjen 1x a to hnojivem Floria power.prosím poradtě co s těmi fleky.Moc děkuji, trápí mne to, poněvadž jsem se na zakládání pěkně nadřel a i osivo Král trávníku nebylo zrovna nejlevnější a přál bych si mít pěkný trávník okolo domku.moc díky Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 23.5.2012 10:33

No, mi se zdá, že ten váš trávník má péče až moc, v březnu založený, doteď 5X sekaný, jednou hnojený. Hlavně jestli jste ho teď, když je tak sucho, ostříhal hodně nakrátko, tak se nedivte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.235 (?), 23.5.2012 17:09

Je těžké něco radit.Kdyby bylo nějaké foto.Chtělo by to lépe popsat.Jak často zaléváte a kdy, jak vysoko sečete, jestli se problém objevil po hnojení nebo když začali vedra, taky jestli máte psa atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.65 (?), 24.5.2012 8:11

foto pořídím dnes, jinak moc děkuji za odpověd.Zalévám 2x denně, ráno kolem osmé a pak večer.jedná se o pouhých 50m2,ale dost mne to trápí.První 3 seče jsem provedl jak se zde radí max.o třetinu.To jest když poprvé dorostla 10 cm, posekal jsem na 7cm a tak každých 12 dnů, poněvadž roste rychle.Nyní jsem posekal na 4 cm poněvadž jsme myslel že ty fleky lépe vyschnou.Přijde mi to jako na obrázku výše uvedeném..jakoby hnijící místa.Že by moc vody?Nevím, psa nemáme, kočku ano, ale ta ven nechodí zatím vůbec, takže toto vylučuji.Neměl bych to ještě zvertikulovat a pak pohnojit?Kdyby ano tak prosím poradte čím hnojit..radějí mi travin, ale nemám s tím zkušenost:(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika