Žížaly v trávníku - zelená terasa



host - 77.130 (?) 
11.4.2013 16:52, zobrazeno: 7202x

Dobrý den, máme zelenou terasu na které je vrstva kvalitný hlíny a trávník založený trávníkovými pásy. Chtěla bych do trávníku nasadit kalifornské, případně i domácí žížaly, ty bych musela nalovit - nemají se tam sami jak dostat terasa je vystavěna ve 2,5 metrech od země, - aby byla půda provzdušňovaná, jen nevím, jestli žížaly v půdě přežijí trávníkovou údržbu, jako je hnojení. Nehnojíme zase tak často, ale párkrát přece jenom ano a to trávníkovými hnojivy, jak na jaro, tak na podzima samozřejmě vertifikace. Děkuji za případné názory a zkušenosti. Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 11.4.2013 20:41

Domácí žížaly, to mě pobavilo... ale rozumím, musíte někam do zahrady a pár jich narýt a pohodit do vašeho trávníku, pár se jich tam namnoží, ostatní přilezou samy, pokud nebude zrovna hnojeno chemií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 11.4.2013 21:37

Být vámi ještě bych si žížaly rozmyslela... na terase asi budete mít trávník par excellence. Tak aby jste za rok nepsala, jak se zbavit žížal v trávníku, protože na něm nechávají nevzhledná "hovínka" frown. Ty jejich kupičky jsou opravdu vidět...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.7 (?), 12.4.2013 9:05

Ja mam golfovy travnik a hladam do neho krtkov. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 12.4.2013 10:44

A k čemu tam ty žížaly chcete? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.130 (?), 5.6.2013 15:04

smiley k provzdušňování jsem tak myslela, jak po tom dupeme, říkala jsem si, že žížaly by to mohly udržet v kondici :-) Tak asi ne :-D 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika